Młodzi po angielsku o Izdebskim

Czytaj dalej
Fot. Szymon Cieślak
Szymon Cieślak

Młodzi po angielsku o Izdebskim

Szymon Cieślak

Uczniowie piątej klasy SP nr 2 w Żninie zdobyli wyróżnienie podczas tegorocznego Światowego Konkursu Folklorystycznego w Stanach Zjednoczonych.

Uczniowie przygotowali film w języku angielskim i wysłali na konkurs Global Folklorist Challenge, którego organizatorami są wydawnictwo pedagogiczne Cricet Media oraz Smithsonian’s Center for Folklife and Cultural Heritage z Waszyngtonu. Oprócz żninian na konkurs wpłynęły prace m.in. z wielu europejskich krajów, USA, Indii, Tajwanu.

- Przygotowaliśmy film, w którym Eugeniusz Izdebski udzielił nam wywiadu. Uzupełniliśmy go o zdjęcia, a także o informacje o corocznym konkursie szopek bożonarodzeniowych. Można być twórcą, ale trzeba się swoim talentem i twórczością dzielić z innymi i tu pan Izbebski jest doskonałym przykładem - mówi Monika Zakrzewska, nauczycielka języka angielskiego w SP2, która przygotowała uczniów do udziału w konkursie. Uczniowie, którzy pracowali nad prezentacją, to: Filip Czerwiński, Wanesa Czerwiński, Bartosz Janczak, Michał Frajtag, Maria Wysocka, Konrad Łukomski. Młodzi ludzie chcą wziąć udział w kolejnym przedsięwzięciu. Tym razem będzie to konkurs dotyczący chorób XXI wieku.

Szymon Cieślak

Pracuję w Żninie. Zajmuję się przede wszystkim tematyką z terenu powiatu żnińskiego. Głównie robię zdjęcia. Publikuję na portalu znin.naszemiasto.pl oraz pomorska.pl. Moje publikacje można śledzić także w Gazecie Pomorskiej.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.