Młodzi ludzie mówią: STOP dyskryminacji!

Czytaj dalej
Fot. Fot. edward gurban
Edward Gurbanegurban@gazetalubuska.pl

Młodzi ludzie mówią: STOP dyskryminacji!

Edward Gurbanegurban@gazetalubuska.pl

W piątek nowosolscy uczniowie zorganizowali wielki happening przeciwko rasizmowi, homofobii oraz prześladowaniom innych ludzi.

Happening, w którym udział wzięły setki młodych ludzi, zorganizowany został przez koło Amnesty International, działające przy Liceum Ogólnokształcącym. Uczniowie LO, Elektryka, Odlewniaka, Spożywczaka, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz wszystkich trzech gimnazjów nowosolskich wspólnie wystąpili przeciwko jakiejkolwiek dyskryminacji.

Główna organizatorka imprezy, Bogumiła Heinecke, była zadowolona z tak licznej frekwencji młodzieży. - Happening zorganizowała młodzież LO, z organizacji Amnesty International, na zakończenie projektu „Stop Dyskryminacji”. Naszym celem jest zmobilizowanie społeczeństwa nowosolskiego do uwrażliwienia na sprawy równości ludzi, bez względu na pochodzenie, przekonania i poglądy - komentowała. - Nie pozwalamy na to, żeby ktokolwiek kogokolwiek dyskryminował - zaznaczała nauczycielka.

- Spotykamy się w szkole w każdy czwartek, ustalamy plan działania, zapoznajemy się z najnowszymi akcjami Amnesty International i dyskutujemy na tematy związane z dyskryminacją - mówiła także Ola z klasy I d LO. - Od października ubiegłego roku działamy w szkolnym kole tej organizacji. Chcemy uwrażliwić ludzi na to, że każdy człowiek ma prawo do życia i innych poglądów, co wyraziliśmy wcześniej także w Maratonie Pisania Listów w sprawie ludzi krzywdzonych i prześladowanych na świecie - dodała nam także jej koleżanka Magda.

Edward Gurban

Edward Gurbanegurban@gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.