Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Młodzi garną się cały czas do śpiewania

Tak z dobrych występów cieszyły się dzieci w najmłodszych kategoriach wiekowych, czyli przedszkolaki z gminy Brusy. Fot. archiwum brusy.pl Tak z dobrych występów cieszyły się dzieci w najmłodszych kategoriach wiekowych, czyli przedszkolaki z gminy Brusy.
Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Aż 118 uczestników zgłosiło się do muzycznego konkursu powiatowego w Brusach. Młodych ludzi oceniało profesjonalne jury.

Śpiewanie i muzyka są nadal popularne wśród dzieciaków. Świadczy o tym ostatni konkurs muzyczny w Brusach.

Ponad setka uczestników zaprezentowała się w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach w szesnastej już edycji konkursu muzycznego, który zawsze odbywa się na początku wiosny. Młodzi muzycy z powiatu chojnickiego, a zwłaszcza z gminy Brusy, prezentowali się w czterech kategoriach wiekowych. Były występy solo oraz zespołowe. Wszystkie występy oceniało jury - Katarzyna Schefler, Piotr Gliszczyński i Wojciech Chylewski. Wszyscy są muzykami i instruktorami muzyki i tańca w Brusach, a więc służyli fachową radą.

Po występach konkursowych uczestnicy mieli okazję posłuchać małego koncertu zespołu gitarowego z Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach prowadzonego przez Ireneusza Drobińskiego.

Choć wybór nie był łatwy, bo tak to często w kategoriach dzieci bywa, to udało się wyłonić najlepszych z najlepszych.

W kategorii przedszkolaków wygrała Michalina Breske (Szkoła Podstawowa w Odrach) i zespół Iskierki (Niepubliczne Przedszkole Zgromadzenia Sióstr im. św. Józefa w Brusach).

Wśród uczniów klas I-III pierwsze miejsce przyznano Julii Grzelak (Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Józefa Jankowskiego w Czyczkowach), a wśród zespołów Stokrotkom (Szkoła Podstawowa im. ks. Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach).

Martyna Bartkowiak (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brusach) oraz duet Laura Drewczynska i Klaudia Kobusińska (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku) otrzymali najwyższe noty w kategorii uczniów klas IV-VI SP.

W najstarszej kategorii gimnazjum jury najwyżej oceniło Monikę Wardyn (Gimnazjum w Brusach) i duet Martyna Lica oraz Dominika Helta (Ośrodek Kultury w Rytlu).

Gratulacje.

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.