Młode zaplecze GKM Grudziądz

Czytaj dalej
Fot. Maryla Rzeszut
Maryla Rzeszut

Młode zaplecze GKM Grudziądz

Maryla Rzeszut

- Zabiegamy o nowego seniora i juniora . Do umów dość daleko - twierdzi Robert Kempińs-ki, trener GKM. - Za 3 tygodnie ruszy przygotowanie zimowe.

Działacze MrGarden GKM poszukują jeszcze jednego seniora i juniora, by skompletować skład na sezon 2017. - Przede wszystkim chcemy jak najlepiej przygotować tych juniorów, których mamy, czyli Mike’a Trzensioka i naszego wychowanka, Mateusza Rujnera - podkreśla Arkadiusz Tuszkowski, prezes MrGarden GKM. - Rujner ma potencjał, co pokazał w niektórych meczach PGE Ekstraligi, wygrywając nawet z seniorami. Szkoda, że zawodnik ten jest wyjątkowo kontuzjogenny i dlatego nie mógł się bardziej wykazać. Może w nowym sezonie dopisze mu szczęście i uniknie upadków oraz urazów.

W grudziądzkiej szkółce żużlowej trenuje obecnie 10 młodych chłopców.

- W tym gronie wyróżniają się dwaj adepci szkółki żużlowej GKM: Filip Niezgorski i Damian Lotarski - informuje Arkadiusz Tuszkowski.

- Niezgorski ukończył 3 października 14 lat i już jeździ na miniżużlu. Znudziło mu się krążenie po naszym małym owalu, chce się już ścigać, więc wypożyczyliśmy go do Torunia, by objeżdżał się na miniżużlu. Wystartuje tam w zawodach 22 i 23 października - objaśnia Robert Kempiński, trener MrGarden GKM. - Lotarski zaś w 2017 r. przystąpi do egzaminu na licencję żużlową „Ż”.

Obaj rokują dobrze, ale żużel to sport specyficzny, wymaga dużej wytrwałości i odporności zawodników. Także umiejętności w wykorzystaniu sprzętu, jaki się ma do dyspozycji. Oby zapał w nich nie zgasł, to MrGarden GKM będzie mógł za pewien czas pochwalić się nowymi wychowankami.

Cała „10” adeptów szkółki GKM oraz juniorzy: Trzensiok, Rujner, Danielewicz i Marszałek rozpoczną w połowie listopada przygotowanie zimowe.

- Na początek przewiduję dwa razy w tygodniu treningi w hali i raz w tygodniu basen. W grudniu dojdzie siłownia, teren i crossfit - informuje trener Kempiński. - Wtedy będziemy trenować już od poniedziałku do soboty. Zajęcia z crossfitu będzie prowadzić instruktor, w mojej obecności. Szczerze mówiąc, sam skorzystam z okazji, by trochę z całą grupą poćwiczyć crossfit.

Do grona trenujących, młodych zawodników MrGarden GKM dołączy też senior, wychowanek klubu - Krzysztof Buczkowski. Dla młodzieży będzie wzorem i mobilizacją do pracy nad formą. „Buczek” ma swój cykl przygotowań, ale zgra go z treningami juniorów.

- Intensywność treningów obniżymy w lutym i marcu - tłumaczy Robert Kempiński. - Będą wówczas konieczne testy, sprawdziany. Tymczasem w klubie zajęliśmy się torem, by nawierzchnię przygotować i zabezpieczyć na zimę. Niestety, deszczowa pogoda trochę nam pracę psuje.

Maryla Rzeszut

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.