Młode zaplecze GKM Grudziądz

Czytaj dalej
Fot. Maryla Rzeszut
Maryla Rzeszut

Młode zaplecze GKM Grudziądz

Maryla Rzeszut

- Zabiegamy o nowego seniora i juniora . Do umów dość daleko - twierdzi Robert Kempińs-ki, trener GKM. - Za 3 tygodnie ruszy przygotowanie zimowe.

Działacze MrGarden GKM poszukują jeszcze jednego seniora i juniora, by skompletować skład na sezon 2017. - Przede wszystkim chcemy jak najlepiej przygotować tych juniorów, których mamy, czyli Mike’a Trzensioka i naszego wychowanka, Mateusza Rujnera - podkreśla Arkadiusz Tuszkowski, prezes MrGarden GKM. - Rujner ma potencjał, co pokazał w niektórych meczach PGE Ekstraligi, wygrywając nawet z seniorami. Szkoda, że zawodnik ten jest wyjątkowo kontuzjogenny i dlatego nie mógł się bardziej wykazać. Może w nowym sezonie dopisze mu szczęście i uniknie upadków oraz urazów.

W grudziądzkiej szkółce żużlowej trenuje obecnie 10 młodych chłopców.

- W tym gronie wyróżniają się dwaj adepci szkółki żużlowej GKM: Filip Niezgorski i Damian Lotarski - informuje Arkadiusz Tuszkowski.

- Niezgorski ukończył 3 października 14 lat i już jeździ na miniżużlu. Znudziło mu się krążenie po naszym małym owalu, chce się już ścigać, więc wypożyczyliśmy go do Torunia, by objeżdżał się na miniżużlu. Wystartuje tam w zawodach 22 i 23 października - objaśnia Robert Kempiński, trener MrGarden GKM. - Lotarski zaś w 2017 r. przystąpi do egzaminu na licencję żużlową „Ż”.

Obaj rokują dobrze, ale żużel to sport specyficzny, wymaga dużej wytrwałości i odporności zawodników. Także umiejętności w wykorzystaniu sprzętu, jaki się ma do dyspozycji. Oby zapał w nich nie zgasł, to MrGarden GKM będzie mógł za pewien czas pochwalić się nowymi wychowankami.

Cała „10” adeptów szkółki GKM oraz juniorzy: Trzensiok, Rujner, Danielewicz i Marszałek rozpoczną w połowie listopada przygotowanie zimowe.

- Na początek przewiduję dwa razy w tygodniu treningi w hali i raz w tygodniu basen. W grudniu dojdzie siłownia, teren i crossfit - informuje trener Kempiński. - Wtedy będziemy trenować już od poniedziałku do soboty. Zajęcia z crossfitu będzie prowadzić instruktor, w mojej obecności. Szczerze mówiąc, sam skorzystam z okazji, by trochę z całą grupą poćwiczyć crossfit.

Do grona trenujących, młodych zawodników MrGarden GKM dołączy też senior, wychowanek klubu - Krzysztof Buczkowski. Dla młodzieży będzie wzorem i mobilizacją do pracy nad formą. „Buczek” ma swój cykl przygotowań, ale zgra go z treningami juniorów.

- Intensywność treningów obniżymy w lutym i marcu - tłumaczy Robert Kempiński. - Będą wówczas konieczne testy, sprawdziany. Tymczasem w klubie zajęliśmy się torem, by nawierzchnię przygotować i zabezpieczyć na zimę. Niestety, deszczowa pogoda trochę nam pracę psuje.

Maryla Rzeszut

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.