Mistrzyni promuje miasto Bydgoszcz

Czytaj dalej
Fot. Karolina Misztal
FREL

Mistrzyni promuje miasto Bydgoszcz

FREL

Znów zapowiada się lekkoatletyczny rok w Bydgoszczy. Kulminacyjnym punktem będą mistrzostwa świata juniorów na stadionie Zawiszy.

Mistrzostwa rozpoczną się za trzy miesiące (19-24 lipca), zatem czasu na przygotowania jest bardzo mało. Przypomnijmy, że Bydgoszcz otrzymała organizację w tym roku w trybie nagłym, zamiast zawieszonej reprezentacji Rosji.

Nie skacze, ale biega

Wiadomością ostatnich dni jest to, że ambasadorką imprezy została Anna Rogowska, była znakomita tyczkarka, mistrzyni świata (Berlin 2009) i brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Atenach (2004).

- Z Bydgoszczą łączą mnie same miłe wspomnienia - mówi. - Tu rozpoczęłam swoją karierę. W 2003 roku zostałam brązową medalistką młodzieżowych mistrzostw Europy, na stadionie Zawiszy i w hali „Łuczniczki” ustanowiłam kilka rekordów.

Zawodniczka z Gdyni zakończyła już karierę, ale nadal jest sportowcem amatorskim. Pokochała bieganie i dlatego start jej promocji MŚ odbędzie się 1 maja podczas imprezy „Bydgoszcz na start”. Ambasadorów zagranicznych, którzy będą promować bydgoskie mistrzostwa na całym świecie wybierze IAAF. Na pewno będą to byli znani sportowcy, jak to zwykle ma miejsce. W Bydgoszczy już gościli m.in. Wilson Kipketer, Maurice Green czy Mike Powell.

Milion od miasta

Mistrzostwa świata są dobrą okazją do poprawiania infrastruktury na Zawiszy. Miasto obiecało na ten cel milion złotych. Właśnie trwa konkurs ofert. Trzeba wymienić starą tablicę na telebim, zmodernizowana zostanie tzw. mixed zone dla dziennikarzy, a także tartan na stadionie bocznym i krytej bieżni.

- Jestem dumny, iż Bydgoszcz podjęła się trudu organizacji mistrzostw świata do lat 20 oraz w roku 2017 mistrzostw Europy zawodników do lat 23 - powiedział Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy. - Zaplanowaliśmy wiele imprez towarzyszących, a zarząd dróg pracuje nad uchwałą o zwolnieniu uczestników mistrzostw z opłat za korzystanie z komunikacji miejskiej.

Jedną z bydgoskich zawodniczek, które walczą o udział z mistrzostwach jest Helena Dalke (Zawisza) na 400 m ppł. - Cieszę się, że wreszcie wystartuje w ważnej imprezie u siebie i liczę na dobry występ na Zawiszy - mówi podopieczna Jacka Lewandowskiego.

Nie ma czasu na nudę

Ale zanim dojdzie do lipcowych mistrzostw, kibice lekkiej atletyki na pewno nie będą się nudzić. Odbędą się tutaj mistrzostwa Polski seniorów (24-26 czerwca) oraz Europejski Festiwal Lekkoatletyczny (4-5 czerwca). Po raz pierwszy jedna z konkurencji festiwali rozegrana zostanie nie na stadionie, ale w centrum miasta. 4 czerwca na Wyspie Młyńskiej odbędzie się skok o tyczce mężczyzn z Pawłem Wojciechowskim, Piotrem Liskiem i Robertem Soberą.

- To za pewnością przyczyni się do promocji mistrzostw świata, a i lekkiej atletyki ogólnie - przyznał Krzysztof Wolsztyński, prezes K-PZLA.

Obecnie trwa nabór wolontariuszy na MŚ. Szczegóły dotyczące aplikacji można odnaleźć na stronie bydgoszcz2016.pl.

FREL

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.