Mateusz Mazur

Ministerstwo żąda wyjaśnień od prezydenta

W maju 2014 roku piłkarze Zawiszy Bydgoszcz na Wyspie Młyńskiej prezentowali puchar polski zdobyty na stadionie narodowym w Warszawie. Razem z nimi cieszył Fot. Andrzej Muszyński W maju 2014 roku piłkarze Zawiszy Bydgoszcz na Wyspie Młyńskiej prezentowali puchar polski zdobyty na stadionie narodowym w Warszawie. Razem z nimi cieszył się prezydent Rafał Bruski.
Mateusz Mazur

Ministerstwo sportu i turystyki przyjrzy się sprawie ograniczenia dostępności obiektów sportowych Zawiszy, a o konkrety pyta Rafała Bruskiego.

Resort sportu zainteresował się sprawą po interpelacji posła ruchu Kukiz’15, Pawła Skuteckiego. Przypomnijmy, że chodzi między innymi o zakaz korzystania z obiektów sportowych, który został narzucony na Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza.

„Faworyzowane są natomiast drużyny związane ze spółką WKS Zawisza Bydgoszcz SA, która w praktyce otrzymała wyłączność na korzystanie z obiektu” - napisał w interpelacji poseł Skutecki.

Ministerstwo już zajęło się sprawą i wysłało pismo do prezydenta Rafała Bruskiego, w którym prosi o wyjaśnienie całej sprawy.

„Faworyzowanie jednych podmiotów kosztem innych, w kwestii dostępu do infrastruktury sportowej, powstałej przy współudziale środków Ministra Sportu i Turystyki jest niedopuszczalne. Administratorzy obiektów sportowych, powinni zarządzać nimi w taki sposób, ażeby zasada ogólnodostępności była spełniona. Dofinansowując budowę nowoczesnej infrastruktury sportowej, Minister Sportu i Turystyki zakłada, że będzie ona służyła wszystkim członkom społeczności lokalnych, bez względu na to, do jakiej organizacji lub podmiotu oni przynależą” - czytamy w piśmie Jarosława Stawiarskiego, sekretarza stanu w ministerstwie sportu i turystyki, które trafiło na biurko marszałka Sejmu, Marka Kuchcinskiego.

MSiT wcześniej wsparło remont infrastruktury sportowej w kompleksie Zawiszy kwotą 27 milionów złotych.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.