Minimalna płaca plus premia

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
(mo)

Minimalna płaca plus premia

(mo)

Geofizyka Toruń prowadzi obecnie rekrutację pracowników, by zrealizować duże zlecenie. Podpowiadamy jakich pracowników szukają firmy z Torunia i okolic. Ile chcą im zapłacić?

Wiosenne poruszenie na rynku pracy dopiero się zaczyna. Sprawdziliśmy, jakie oferty znajdziemy dziś w pośredniakach i agencjach zatrudnienia.

W okolicach Garwolina toruńscy geofizycy przeprowadzą badania sejsmiczne dla potrzeb poszukiwań ropy i gazu na zlecenie Grupy Orlen. Właśnie rekrutowani są pracownicy.

- Praca będzie na około 3 miesiące. Zakwaterowanie we własnym zakresie, ale płacimy świadczenie terenowe na jego pokrycie i koszty wyżywienia - słyszymy, gdy dzwonimy pod numer podany w ofercie zgłoszonej do PUP.

1500 zł brutto plus premia regulaminowa - tyle Geofizyka proponuje tzw. pomiarowym geofizycznym. Szuka ich 30. Oczekuje tylko dobrej kondycji fizycznej. Nieco więcej, bo 1600 zł brutto i premię, oferuje kierowcom brygad polowych. Tych potrzebuje 20.

1700 zł brutto i premię chce płacić brygadzistom pomiarowym (praca dla 15 osób), a 1800 zł brutto - operatorom urządzeń wiertniczych (10 stanowisk).

- Niewielki fragment badań geofizycznych prowadzony będzie na obszarze Natury 2000. Prace na tym obszarze realizowane są za zgodą Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. - informuje Maciej Stawinoga, rzecznik Geofizyki Toruń.

Ofert pracy jest więcej. Pracowników szukają w Ostaszewie i Gniewkowie. W Toruniu sporo jest wakatów w gastronomii, handlu i usługach.

Agencja zatrudnienia Flame, która biuro ma także w Toruniu, aktualnie poszukuje pań do pracy przy pakowaniu plastikowych elementów w fabryce w Ostaszewie. To praca stojąca, w systemie trzyzmianowym. Trzeba być tutaj gotowym na wysiłek fizyczny i dojazdy na koszt własny.

Pakowaczy do drukarni w Toruniu szuka natomiast agencja Work Service, oferta dostępna jest w urzędzie pracy. To także praca trzyzmianowa.

Przechowalnia warzyw w Gniewkowie potrzebuje z kolei osób do selekcji i czyszczenia warzyw, krojenia ich i układania.

- Jeśli tylko zbierze się grupa z Torunia to można zorganizować dojazd - słyszymy w agencji In Temporis, która prowadzi rekrutację (ta oferta także w urzędzie pracy).

Toruński producent ręczników papierowych i papieru toaletowego- spółka Miklan-Ryza - poszukuje pracowników produkcyjnych. Najpierw chce zatrudnić ich na okres próbny.

Pracę dla elektryków ma natomiast zakład instalatorski Redor z Borówna. To oferta dla osób zdecydowanych na wyjazd, bo zlecenia są np. na terenie Śląska. Chodzi o skręcanie kabli w tzw. trasach kablowych i inne prace ślusarsko-monterskie.

Pracodawca zapewnia transport, zakwaterowanie oraz dietę, oprócz pensji rzecz jasna.

Pracę dla kierowców ciężarówek ma firma Global TM z Torunia. To praca w hurtowni piwa na terenie Torunia i w odległości do 15 km (rozładunek i załadunek). Wymagania? Prawo jazdy kat. C, kurs okresowy na przewóz rzeczy, badania psychotechniczne dla kierowców (oferta w PUP Toruń).

Wciąż jednymi z najbardziej poszukiwanych na rynku pracy są spawacze i ślusarze-spawacze. Obecnie zatrudnić chce ich np. firma Marstal. Siedzibę ma w Szychowie, ale chodzi o pracę w Toruniu - spawanie i składanie konstrukcji stalowych (oferta w PUP Toruń).

W większości przypadków pracodawcy oferują 1850-2200 zł brutto. Na wyższe stawki mogą liczyć spawacze. Często mowa jest o okresie próbnym.

Autor: (mo)

(mo)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.