Minicrossy cieszą się popularnością

Czytaj dalej
Fot. Olga Taraszka
Olga Taraszkaredakcja.torun@pomorska.pl

Minicrossy cieszą się popularnością

Olga Taraszkaredakcja.torun@pomorska.pl

Przyciągają zarówno kilkuletnie dzieci, jak i dorosłych - jazda na motocyklach typu pit bike zyskuje coraz więcej stmpatyków.

Pit bike to mała i lekka wersja minicrossu, z charakterystycznym zawieszeniem o dużym skoku i silnikiem o prostej konstrukcji. Jest to coraz częściej dobra alternatywa dla motocyklowych nowicjuszy.

- Pit bike to przedsmak prawdziwego motocrossu, z trochę mniejszymi górkami do skakania - zauważa Adam Rembeza, zawodnik pit bike.

Torunianin Adam Rembeza ma 16 lat, w zawodach pit bike bierze udział regularnie od września ubiegłego roku. Obecnie swoje umiejętności trenuje na torze w Głażewie (wieś w powiecie chełmińskim, w gminie Unisław), gdzie 24 kwietnia podczas inauguracyjnych zawodów Bud-Rem-Stal PitBike.pl Challenge zajął 2. miejsce. - Po długich namowach taty rozpocząłem swoją przygodę z tym sportem. Przesiadłem się z dużego crossu na małe pity - opowiada Adam. - Każdy sport, w którym jeździ się na motocyklu jest niebezpieczny. Także podczas jazdy na pit bike trzeba mocno uważać.

Startując w zawodach, każdy z uczestników musi wcześniej zadbać o odpowiednie skompletowanie zestawu ochraniaczy, tj. zabezpieczenie na kręgosłup, specjalne buty, czy kask.

Torunianie jazdę na pit bike doskonalą na Torze w Głażewie, gdzie znajdują się cztery tory o zróżnicowanym poziomie trudności.

- Pit bike to styl życia, za pomocą którego staramy się umożliwić najmłodszym, za rozsądne pieniądze, rozpoczęcie przygody z motocyklami - opowiada Łukasz Pawlikowski, organizator zawodów pit bike w Głażewie.

Zawody pit bike to dla wszystkich uczestników dobra okazja do tego, by sprawdzić nabyte umiejętności i skontrolować swoje postępy. Wielopokoleniowa forma rywalizacji pozwala również na wzajemną wymianę doświadczeń.

- Tutaj nie ma żadnych granic. Dzieci, kobiety, mężczyźni - wszyscy całymi rodzinami świetnie się bawią i biorą w tym udział - przekonuje Łukasz Pawlikowski.

- Motocykle mają różne wielkości, które są dostosowane do wieku, dzięki temu nawet 2-letnie dzieci mogą same jeździć i czerpać z tego dużą frajdę - dodaje Damian Nowakowski, zawodnik pit bike z Torunia.

Na torze w Głażewie zainteresowani mogą skorzystać z wypożyczalni mini motocykli, która dostępna jest w sezonie letnim w soboty od godziny 9 do 18, a w niedziele od godziny 9 do 16. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem tel. 667 007 666. Szczegółowe informacje na temat toru można znaleźć na stronie www.torglazewo.pl.

Autor: Olga Taraszka

Olga Taraszkaredakcja.torun@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.