Miłośnicy zimowych sportów od wczoraj mogą szaleć na stoku

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Miłośnicy zimowych sportów od wczoraj mogą szaleć na stoku

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Narciarze i snowboardziści równo o 15 pojawili się na stoku w Myślęcinku. Utrzymujące się minusowe temperatury pozwoliły otworzyć sezon.

Od wczoraj przy Stefanowym Stoku działają już dwa wyciągi i wypożyczalnia sprzętu. Dzięki mroźnej pogodzie, która zawitała do nas wraz z końcem roku pracownicy Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku mogli rozpocząć naśnieżanie. - Musieliśmy trochę odczekać, aby ziemia dobrze się zmroziła - informuje Sandra Tyczyno, rzecznik LPKiW. - Gdybyśmy zaczęli naśnieżać zbyt szybko, wówczas śnieg roztopiłby się od spodu. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie pogoda nie spłata nam figla.

Stok w Myślęcinku jest czynny przez cały tydzień. W tygodniu od godz. 11 do 21, natomiast w weekendy korzystać z niego można o godzinę wcześniej. Karnet na dziesięć zjazdów kosztuje 10 i 15 zł, w zależności od dnia tygodnia.Źródło: muzyka za front-music.pl

Łyżwiarze także mogą już ślizgać się po tafli. W Myślęcinku również od wczoraj działa lodowisko.

- Już w środę rozpoczęliśmy jego zalewanie - opowiada Artur Sawa, jego dzierżawca. - Niedługo pojawi się też wypożyczalnia łyżew, a chętni będą mogli zapisać się do naszej szkółki.

Jedna lekcja kosztować będzie 20 zł. Lodowisko czynne jest od 9.30 do 21.45. Od 14 zaplanowano godzinną przerwę techniczną. Bilet normalny kosztuje 6 zł, a ulgowy 4.

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.