Miłośnicy rowerów wymyślili aplikację

Czytaj dalej
Fot. Katarzyna Dworska
Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Miłośnicy rowerów wymyślili aplikację

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Program podpowie, gdzie najlepiej wybrać się z jednośladem, pokaże szczegółowe trasy przejazdów i odeśle do galerii zdjęć.

Aplikacja jest już dostępna. Powstała w tydzień i ma ułatwić komunikację z uczestnikami Bydgoskiej Masy Krytycznej. Jej twórcy czekają na pierwsze opinie.

W skrócie chodzi o to, aby wszystkie informacje znalazły się w jednym miejscu, a dostęp do nich był łatwiejszy. Od zeszłej soboty można już ściągnąć na telefon „Bydgoską Masę Krytyczną”. - Znajdują się tam zapowiedzi naszych przejazdów i ich szczegółowa trasa - mówi Sebastian Nowak ze Stowarzyszenia Bydgoska Masa Krytyczna. - Zdarza się, że ktoś spóźnia się pięć minut, a my zdążymy już wyjechać. Dzięki aplikacji będzie mógł sprawdzić, w którym miejscu się znajdujemy i do nas dołączyć.

Program jest darmowy i działa na razie tylko na telefonach komórkowych pracujących w systemie Android. Jednak jego twórcy chcą go także dopasować do wymagań Windowsa i IOS. - Dzięki niemu będzie można zobaczyć też relację z poprzedniego przejazdu i obejrzeć galerię zdjęć - opowiada Nowak. - Już wiemy, że pojawiło się kilka błędów, które będziemy jak najszybciej poprawiać.

Stowarzyszenie raz w miesiącu organizuje przejazdy rowerowe. Aplikację będzie można więc wypróbować w praktyce już w ten piątek. Tym razem cykliści zmienią jednak trasę i ze Starego Rynku skierują się w stronę Nakielskiej. - Jest to jedna z głównych ulic miasta, która zdecydowanie potrzebuje pilnego remontu - tłumaczy Nowak. - Chcemy przypomnieć o tym drogowcom i dlatego przejedziemy właśnie tamtędy. Członkowie Stowarzyszenia BMK działają również w Zespole do spraw Polityki Rowerowej Miasta Bydgoszczy. I właśnie infrastruktura rowerowa na ulicy Nakielskiej została umieszczona na liście ich priorytetów. Chociaż ma łączyć planowaną drogę dla jednośladów wzdłuż Łochowskiej z rondem Grunwaldzkim, to ciągle nie powstał jej projekt. Według wstępnych planów w tym miejscu powinny znaleźć się pasy rowerowe w jezdni. - Apeluje o to także Rada Osiedla Miedzyń-Prądy - uzupełnia Nowak. - Przejazd rozpocznie się tradycyjnie o godzinie 18 na płycie Starego Rynku. Na jego zakończenie zaplanowaliśmy ognisko, które odbędzie się na polanie przy Nakielskiej. Przyjść może każdy miłośnik jednośladów. Będzie nas zabezpieczać policja.

Na wczorajszym posiedzeniu Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska drogowcy powiedzieli, że na razie nie ma szans na remont Nakielskiej.

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.