Miliony kilometrów wykręcone na rowerze - puchar RSP ciągle do wzięcia

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Sławomir Bobbe

Miliony kilometrów wykręcone na rowerze - puchar RSP ciągle do wzięcia

Sławomir Bobbe

Nieco ponad tydzień, do 30 czerwca, potrwa rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Bydgoszcz z szansą na sukces, ale w swojej kategorii.

Po początkowych trudnościach technicznych aplikacja Aktywne Miasta działa bez zarzutu, a sama rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski weszła w decydującą fazę z zaangażowaniem ze strony rowerzystów, które przerosło oczekiwania. Już teraz uczestnicy rywalizacji przejechali łącznie ponad 5 milionów kilometrów, a do zakończenia RSP jeszcze kilka dni. Rok temu przez całą zabawę "wykręciliśmy" 3,7 miliona kilometrów - mówi Tomasz Dobrowolski, koordynator RSP w bydgoskim urzędzie miasta, organizatora wydarzenia.

Ponad milion kilometrów dla Metropolii Bydgoszcz

Obecnie o puchar walczą 53 miasta i 44 tysiące rowerzystów (choć aplikacja ma niemal 100 tysięcy użytkowników - tyle, że nie wszyscy wybierają w swojej aktywności rower). Co ciekawe, kilometry kręcą użytkownicy z 50 krajów na świecie, z tego najwięcej w Niemczech - ponad 200 osób.

Obecnie Metropolia Bydgoszcz znajduje się na 10 miejscu w rywalizacji, choć to rowerzystów z metropolii jest najwięcej i to oni przejechali największą liczbę kilometrów (grubo ponad milion). W rywalizacji wprowadzono jednak przeliczniki, by dać szansę w rywalizacji także mniejszym miastom prezydenckim. Bydgoszcz wygra więc w swojej kategorii (miast powyżej 250 tysięcy mieszkańców) zostawiając w pokonanym polu chociażby Poznań czy Kraków, ale po puchar sięgnie prawdopodobnie (już po raz trzeci) Nowa Sól, dla której jeździ około 2 800 rowerzystów (dla porównania dla Bydgoszczy o wynik walczy ponad 9 500 osób).

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Sławomir Bobbe

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.