Mikołaj Bogdanowicz zaproszony do stolicy. Zostanie wojewodą?

Czytaj dalej
Fot. Dominik Fijałkowski
Dariusz Nawrocki

Mikołaj Bogdanowicz zaproszony do stolicy. Zostanie wojewodą?

Dariusz Nawrocki

Jak podało wczoraj radio PiK, zapadła już decyzja w sprawie wyboru wojewody kujawsko-pomorskiego, a zaproszenie na spotkanie z Beatą Szydło otrzymał Mikołaj Bogdanowicz, wiceburmistrz Kruszwicy.

Nominację ma otrzymać w połowie tygodnia. Sam zainteresowany tych informacji jednak nie potwierdza.

- Sprawa nie jest jeszcze rozstrzygnięta. Procedura, jeśli w ogóle można tak to nazwać, cały czas się toczy - tłumaczy Mikołaj Bogdanowicz.

Zaprzecza również, by dostał jakiekolwiek zaproszenie od premier Beaty Szydło. Przyznaje jedynie, iż został zaproszony na rozmowy do Warszawy. Spotkanie ma odbyć się dziś w samo południe w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, któremu bezpośrednio podlegają wojewodowie. Przestrzega jednak przed wyciąganiem z tych okoliczności pochopnych wniosków.

- W mediach wymienia się różne nazwiska kandydatów na wojewodę. Myślę, że każdy z nich ma jeszcze szansę na to, że zostanie wybrany - zapewnia.

Na nieoficjalnej liście kandydatów Mikołaj Bogdanowicz jest wymieniany obok Marka Gralika, Tomasza Regi i Marka Witkowskiego. Mówi się, że jego kandydaturę od początku mocno popiera poseł Tomasz Latos. Człowiek z Kruszwicy mógł bowiem pogodzić bydgoskich i toruńskich działaczy Prawa i Sprawiedliwości. Radio PiK dodaje również, iż Mikołaj Bogdanowicz w ostatnich dniach otrzymał poparcie ojca Tadeusza Rydzyka, dyrektora Radia Maryja.

Mikołaj Bogadnowicz ma 34 lata. Już drugą kadencję jest wiceburmistrzem Kruszwicy. Wcześniej był prezesem Przedsiębiorstwa Komunalnego w Gniewkowie. Był też radnym powiatu inowrocławskiego. Ma żonę i dwóch synów.

Dariusz Nawrocki

Od zawsze chciałem pracować w mediach. Moje marzenie spełniło się w 2001 roku. Jestem dziennikarzem inowrocławskiego oddziału "Gazety Pomorskiej". Zajmuję się głównie tematyką samorządową i społeczną. Piszę o sprawach dotyczących powiatu inowrocławskiego i mogileńskiego. Moje teksty, galerie i filmy ukazują się na portalach pomorska.pl, inowroclaw.naszemiasto.pl i mogilno.naszemiasto.pl. Jestem kibicem sportowym, miłośnikiem przyrody i namiętnie słucham dobrej muzyki. Najlepiej relaksuję się w trakcie biegania leśnym duktami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.