Mieszkańcy zdecydują na co wydać pieniądze

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
(jm)redakcja.torun@pomorska.pl

Mieszkańcy zdecydują na co wydać pieniądze

(jm)redakcja.torun@pomorska.pl

Od 1 do 31 marca w Toruniu można będzie składać wnioski do budżetu partycypacyjnego na 2017 rok.

Na realizację projektów, które wybiorą torunianie, miasto przeznaczyło 7,03 mln zł (zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Torunia jest to 6 procent kwoty podatku od nieruchomości, jaka wpłynęła do kasy miejskiej w 2015 roku). Kwota ta jest wyższa o blisko pół miliona złotych od tej, którą mieszkańcy rozdysponowali na rozwój miasta w zeszłorocznym budżecie.

Kwota podzielona została na dwie pule: ogólnomiejską, do której trafi 30 procent środków (2 mln 109 tys. zł) oraz osiedlową, do której trafi 70 procent środków (4 mln 921 tys. zł).

Pula osiedlowa zostanie podzielona na 13 części odpowiadających poszczególnym okręgom miasta. Wysokość kwot przydzielonych poszczególnym okręgom uzależniona jest m. in. od liczby mieszkańców i powierzchni danego okręgu.

Największą pulę środków otrzyma okręg Bydgoskie - 631 tys. 486 zł, natomiast najniższą Czerniewice - 253 tys. 026 zł. Tabelę z podziałem kwot na poszczególne okręgi można pobrać ze strony internetowej torun.pl/bp. Wkrótce znajdą się tam również informacje dotyczące składnia wniosków.

Wnioski zostaną przekazane pod głosowanie mieszkańców po weryfikacji, którą zaplanowano na marzec i kwiecień. O terminie i sposobach głosowania poinforumujemy w późniejszym terminie.

(jm)

(jm)redakcja.torun@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.