Mieszkańcy Torunia obawiają się korków i objazdów

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
TB

Mieszkańcy Torunia obawiają się korków i objazdów

TB

Czytelnicy sygnalizują, że na moście drogowym im. Józefa Piłsudskiego w Toruniu rano znowu pojawiają się korki, a mieszkanka Podgórza bardziej niepokoi się jednak planowanym remontem tego mostu.

- Kiedy rozpoczną się prace, którędy będzie wytyczony objazd i czy remontowany będzie i wyłączony z ruchu od razu cały most, czy może rozważa się wariant z ruchem jednostronnym? - pyta Czytelniczka.

O informacje poprosiliśmy Agnieszkę Kobus-Pęńsko, rzecznika prasowego Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu.- Miasto przygotowuje się do remontu i przebudowy obiektu łącznie z placem Armii Krajowej i modernizacją ulicy Kujawskiej i podłączeniem do ulicy Nieszawskiej. Rozpoczęcie prac projektowych i budowlanych poprzedzają konsultacje społeczne, których pierwszy etap rozpoczął się 5 kwietnia i potrwa do 19 kwietnia - mówi Agnieszka Kobus-Pęńsko.

Mieszkańcy w sondzie znajdującej się na stronie:mzd.torun.pl i www.torun.pl, mogą wyrazić swoje zdanie w kilku szczegółowych kwestiach.

Obecnie po obu stronach mostu znajdują się chodniki wymagające poszerzenia. Nie ma wydzielonej ścieżki dla rowerzystów. MZD pyta uczestników ankiety, jak powinna być zorganizowana komunikacja piesza i rowerowa na moście po remoncie.

Pytania dotyczą też wykonania zejścia dla pieszych do zamku dybowskiego, odtworzenia schodów na Kępę Bazarową. Ponadto każdy uczestnik konsultacji może wyrazić opinię na temat elementów uatrakcyjniających obiekt (np. lunety, minitaras widokowy). Można wpisać także inne pomysły.

Wyniki ankiety zostaną przekazane wykonawcy dokumentacji projektowej, którego MZD wyłoni w drodze postępowania przetargowego, po zakończeniu tego etapu konsultacji. Wówczas rozpocznie się etap przygotowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla remontu i przebudowy mostu drogowego im. J. Piłsudskiego. Gotowy projekt zostanie zaprezentowany mieszkańcom w kolejnym etapie konsultacji. Ich termin jest uzależniony od postępu prac projektowo-kosztorysowych.

Jak podkreśla Agnieszka Kobus-Pęńsko, remont i przebudowa mostu drogowego łącznie z placem Armii Krajowej i modernizacją ul. Kujawskiej i podłączeniem do ul. Nieszawskiej to przedsięwzięcie, które miasto planuje realizować równolegle z modernizacją alei św. Jana Pawła II. To ostatnie zadanie planowane jest do realizacji w ramach projektu tramwajowego BiT-City II. Prognozowany termin rozpoczęcia inwestycji to 2018 rok.

O organizacji remontu mostu i ewentualnych objazdach za wcześnie więc jeszcze rozmawiać. Konsultacje mostowe prowadzi Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji UMT we współpracy z MZD, tel. 56 611 86 73, mail: konsultacje@um.torun.pl .

(LB)

TB

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.