Dominik Fijałkowski

Mieszkańcy też mogą mieć wkład w obwodnicę

Fragment inowrocławskiej obwodnicy widziany z tzw. lotu ptaka Fot. GDDKiA Fragment inowrocławskiej obwodnicy widziany z tzw. lotu ptaka
Dominik Fijałkowski

Obwodnica rośnie, jak grzyby po deszczu. Przyszedł czas na zaprojektowanie organizacji ruchu na jej czterech węzłach.

- Zależy nam, aby to właśnie inowrocławianie pomogli stworzyć nazwy kierunkowe. Zastosowane zostaną one na węzłach obwodnicy, przy wjazdach do naszego miasta - apeluje Ryszard Brejza, prezydent Inowrocławia.

Z prośbą o przedstawienie propozycji w zakresie tzw. informacji kierunkowej na węzłach w Tupadłach, Jacewie, Latkowie i Sławęcinku zwrócił się do władz miasta inwestor, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Wystąpienie związane jest z opracowywaniem projektu stałej organizacji ruchu na wspomnianych węzłach.

- W każdym z tych czterech miejsc trzeba zamieścić tablice z podstawowymi informacjami o przebiegu dróg głównych, a także o wjeździe do Inowrocławia - dodaje prezydent.

Informacja wjazdowa nie powinna zawierać jedynie określenia Inowrocław. Musi mieć dopowiedzenie. Na przykład na węźle w Tupadłach mogło by być napisane „Inowrocław Południe”. - Jednak niekoniecznie musi być to strona świata. Można użyć nazwy osiedla, do którego wjeżdżać będzie się tą drogą lub innego charakterystycznego miejsca albo obiektu w tej części Inowrocławia - podpowiadają urzędnicy.

Pomysły należy zgłaszać do urzędu telefonicznie, drogą mailową, poprzez Facebooka lub osobiście w Biurze Obsługi Interesanta. - Nasza obwodnica rośnie bardzo szybko. Każdy może mieć swój wkład w tę trasę, choćby poprzez podpowiedzenie nazwy, która oficjalnie funkcjonować będzie na tablicy informującej o organizacji ruchu w okolicy węzłów. Na propozycje czekamy tylko do 10 marca - zwraca uwagę prezydent.

Wszystkim zainteresowanym postępami w budowie radzimy zajrzeć na stronę GDDKiA, www.obwodnica- inowroclawia.pl. Przede wszystkim warto obejrzeć dwa lotnicze filmiki. Jeden z grudnia ub. r., a drugi ze stycznia br. Dopiero z góry widać, ile już udało się zrobić. Trasa jest nie tylko wytyczona, ale w znacznej części ma już pokryte asfaltem jezdnie. Wrażenie, super.

W tej chwili, drogowcy skupiają się przede wszystkim na budowie mostów. Można to sprawdzić nie tylko na wspomnianej stronie. Wystarczy wybrać się do Sikorowa czy Jacewa. Tam najlepiej widać wznoszone konstrukcje.

Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.