Mieszkańcy: - Sprawy drogi nie odpuścimy!

Czytaj dalej
Fot. Aldona Wiśniewska
Jadwiga Aleksandrowicz

Mieszkańcy: - Sprawy drogi nie odpuścimy!

Jadwiga Aleksandrowicz

Argumenty i zapewnienia wójta nie rozwiały wątpliwości mieszkańców powiatu aleksandrowskiego.

Mieszkańcy wsi: Antoniewo, Kryńsk, Wysocin, Wysocinek, Kujawka, Jaranowo i Bądkówek 8 lutego wystosowali do Rady Gminy Bądkowo pismo z prośbą „o przeznaczenie środków finansowych na wykonanie nawierzchni asfaltowej na drodze gminnej nr. 160705C, łączącej drogę wojewódzką nr 252 Rózinowo-Inowrocław z drogą powiatową nr. 46715”. Szybko okazało się, że droga ta, stanowiąca dla kilkuset mieszkańców dogodny skrót do Bądkowa, nie wejdzie do tegorocznych inwestycyjnych zadań gminy.

Dziewięć dni później na sesji rady pojawiło się wielu mieszkańców. Mieli nadzieję, że coś się zmieni, ale tak się nie stało. Wójt Ryszard Stępkowski i w rozmowie z „Pomorską”, i na sesji zapewniał, że droga kiedyś powstanie i że drogę tę ujęto wśród tych, na które w tym roku mają być wykonane dokumentacje. Ale mieszkańcy nie wierzą w te zapewnienia.

- Przecież tej drogi nie ma w żadnym z gminnych dokumentów. Nie wpisano jej do Wieloletniej Prognozy Finansowej. To mydlenie oczu - mówi Aldona Wiśniewska, jedna z mieszkanek gminy. - Wójt zapewnieniami chce nas zwieść. Byle do końca kadencji - czytamy w pełnym goryczy liście, który dotarł po lutowej sesji do redakcji. Mieszkańcy wytykają, że na 5 km dróg przewidzianych do utwardzenia, 2,7 km powstanie w Łówkowicach, gdzie mieszka wójt.

- Już wcześniej dwaj radni dezinformowali, że to wójt z przewodniczącym ułożyli plan budowy dróg - mówi wójt Stępkowski. - Lista zadań to efekt dwóch wielogodzinnych, gorących, zakończonych głosowaniami posiedzeń połączonych komisji rady - zapewnia. - Głosowali wszyscy radni. Mimo to na sesji budżetowej (w grudniu) próbowano przyjęte ustalenia przewrócić.

Wójt tłumaczy, że mówił o tym na niedawnej sesji.

- Najpierw trzeba zrobić dokumentację. W każdej chwili można tę drogę wprowadzić uchwałą rady do Wieloletniej Prognozy Finansowej. Jeśli tylko pojawią się jakieś pieniądze, rada zdecyduje, którą drogę budować - mówi.

Jadwiga Aleksandrowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.