Mieszkańcy powiedzą co zrobić, aby w gminie Dobrcz żyło się o wiele lepiej [wykres]

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapala
Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Mieszkańcy powiedzą co zrobić, aby w gminie Dobrcz żyło się o wiele lepiej [wykres]

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Nowy projekt obejmuje wszystkie aspekty życia, a dzięki niemu urząd będzie mógł w przyszłości ubiegać się o fundusze unijne.

W konsultacjach społecznych może wziąć udział każdy mieszkaniec gminy Dobrcz. Na stronie urzędu jest dostępna ankieta, którą można wypełnić. Zdobyte w ten sposób dane pomogą przy tworzeniu mapy dwóch obszarów: zdegradowanego i rewitalizacji. Taki obowiązek na urzędników nałożyła nowa ustawa. - Chodzi o rewitalizację, ale taką, która dotyczy wszystkich aspektów życia - mówi Krzysztof Szala, wójt gminy Dobrcz. - Uwzględniamy w niej także prognozy dotyczące wzrostu liczby mieszkańców, miejsc pracy, ochrony środowiska i terenów inwestycyjnych.

Projekt potrwa co najmniej pół roku, pozwoli w przyszłości ubiegać się o dotacje z Unii Europejskiej, a przy jego tworzeniu pomaga zewnętrzna firma. - Chcemy wypracować plan, dzięki któremu poprawi się jakość życia - uzupełnia Szala. - Propozycje mieszkańców mogą być najróżniejsze. Mogą dotyczyć np. zwiększenia liczby autobusów, dzięki czemu dzieci będą mogły dojeżdżać do szkoły i na zajęcia dodatkowe. Mogą to być również pomysły na warsztaty, które miałyby odbywać się w Gminnym Ośrodku Kultury.

Powstała już wstępna diagnoza, z której dowiadujemy się, że w gminie pod koniec 2015 roku mieszkało 11 tys. osób, przyrost naturalny wyniósł 3,5 osoby na tysiąc, a gospodarstw rolnych jest 721. Przedstawiono również szczegółową sieć dróg, liczbę działających firm, problem bezrobocia i rodzaje udzielanej pomocy społecznej.

Spotkanie, na którym mieszkańcy poznają wszystkie szczegóły projektu odbędzie się 25 lutego o godz. 11 w gminnym urzędzie. Wypełnione ankiety można składać do 21 marca. Można je przesyłać drogą mailową lub korzystając z formularza zamieszczonego na stronie urzędu.


Gmina Dobrcz
Create your own infographics

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.