Mieszkańcy Nakła poznawali swój region

Czytaj dalej
Fot. Maja Stankiewicz
Maja Stankiewicz

Mieszkańcy Nakła poznawali swój region

Maja Stankiewicz

Od rana pracownicy Muzeum Ziemi Krajeńskiej czekali wczoraj na odwiedzających. Proponowano zwiedzanie, wycieczkę po mieście i wykład o modzie.

W niedzielę, w ramach akcji „Poznaj swój region z przewodnikiem”, muzeum w Nakle na oścież otworzyło swoje drzwi przed gośćmi. Wczoraj przed południem nie było ich w spichlerzu przy ul. Pocztowej zbyt wielu. Pracownicy muzeum byli jednak dobrej myśli. Wierzyli, ż z godziny na godzinę w placówce zrobi się tłoczniej, bo wcześniejsze zapisy były obiecujące.

Kilkanaście osób wyruszyło o godz. 11 na historyczny spacer po Nakle. Przewodnikiem był Tomasz Pasieka, dyrektor muzeum. Trasa wiodła szlakiem miejsc pamięci narodowej. Grupę spotkać można było przy ratuszu, na rynku, przy kościele św. Wawrzyńca, w Parku 700-lecia oraz na cmentarzu w Nakle, gdzie znajdują się m.in. mogiły powstańców wlkp. i Polaków pomordowanych przez hitlerowców na żwirowisku w Paterku.

Coś ekstra dla pań przygotowała Anna Sergott. Prelekcję „Nie szata zdobi człowieka” ubarwiły archiwalne wydawnictwa o modzie.

Maja Stankiewicz

Obsługuję teren powiatu nakielskiego. Czasami zajmuję się też problemami Czytelników z gmin podbydgoskich. Bliskie są mi tematy związane z kulturą, historią, rozrywką, ale też z życiem codziennym mieszkańców

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.