Agnieszka Domka-Rybka

Mieszkańcy Kujaw i Pomorza nie płacą czynszu. Bo nie da się go odciąć jak prądu i gazu

Mieszkańcy Kujaw i Pomorza nie płacą czynszu. Bo nie da się go odciąć jak prądu i gazu Fot. Piotr Bilski
Agnieszka Domka-Rybka

Pobiliśmy niechlubny rekord. W żadnym innym województwie nie ma aż tylu dłużników czynszowych, ilu jest na Kujawach i Pomorzu. - Mamy z tym poważny problem - przyznają w regionalnych spółdzielniach.

- Niestety, czynsz jest opłatą często odkładaną na ostatnią chwilę - nie kryje Katarzyna Kowalska, kierownik Działu Czynszu i Windykacji we Włocławskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. - Różnymi sposobami próbujemy walczyć z niesolidnymi lokatorami. Są to głównie rozmowy dyscyplinujące z nimi, a także wezwania do zapłaty, sądowe nakazy do zapłaty. Nieraz kończy się, ale na szczęście rzadko, eksmisją lub licytacją.

Czynsz jest opłatą często odkładaną na ostatnią chwilę. Konsekwencje opóźniania płatności za czynsz są dla dłużników mało dotkliwe, dlatego tak łatwo jest przekładać go na później.

Więcej czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

"Nie płacimy czynszu. Bo nie da się go odciąć jak prądu i gazu" - nie wiem czy ktoś to kiedykolwiek wcześniej zauważył, ale podobnie jest ze sławnym abonamentem radiowo telewizyjnym - to jedyny na świecie abonament, za którego nie opłacenie nie mogą nam odciąć usługi. Niby ciągle piszą na paskach informacyjnych, że to obowiązek ustawowy, ale zablokować usługi (jak w sieciach kablowych, satelitarnych lub telefonicznych) nie mogą, odciąć (jak w przypadku prądu, czy gazu) także. Niby taka technologia cyfrowa, a jeszcze nie wymyślili, jak zdyscyplinować niepłacących. Noc tylko korzystać póki darmo dają.

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.