Mieszkańcy Fordonu wspólnymi siłami organizują wigilię

Czytaj dalej
Fot. Bartosz Frydrych
Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska.pomorska.pl

Mieszkańcy Fordonu wspólnymi siłami organizują wigilię

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska.pomorska.pl

Zakład karny pomógł zbudować szopkę, przygotuje również barszcz, lokalne sklepy podarowały produkty, a w jasełkach wystąpią uczniowie.

Mile widziani będą wszyscy mieszkańcy i to nie tylko Fordonu. Przy wigilijnych stołach nie zabraknie miejsca dla osób starszych, schorowanych i bezdomnych, które z jakiś powodów nie mogą uczestniczyć w miejskich uroczystościach na Starym Rynku w centrum Bydgoszczy.

Dzisiejsza świąteczna impreza jest pierwszym tak dużym przedsięwzięciem, które organizują mieszkańcy dla mieszkańców. - Pomysł powstał w zeszłym roku i wpadł na niego ksiądz Dariusz - opowiada Rafael Prętki, zastępca prezesa Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu.

- Wtedy w ubieraniu choinki wzięło udział 30 osób. W tym roku przyszło ponad 300, co świadczy o tym, że takie spotkania są potrzebne.

W przygotowania zaangażowali się niemal wszyscy mieszkańcy Starego Fordonu. Pomogli również więźniowie i pracownicy zakładu karnego, którzy z podarowanych od sponsorów materiałów zbudowali szopkę. Kilka dni temu stanęła na rynku, a mieszkają w niej m.in. wypożyczone z zoo koziołki.

- Właściciele okolicznych sklepów podarowali nam produkty, z których przygotujemy wigilijne potrawy - tłumaczy Prętki. - Zakład karny ugotuje barszcz. Będą także paszteciki i pierogi.

Już dziś od godz. 10 na kilkudziesięciu stoiskach świątecznego jarmarku będzie można kupić ozdoby choinkowe, dekoracje i upominki. Większość jest ręcznie wykonana. Wigilia rozpocznie się o godz. 14 na Starym Rynku w Fordonie. Wystąpi pięć zespołów oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4, którzy pokażą jasełka. - Każdy dołożył coś od siebie, za co bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy - dodaje Prętki. - Ustawimy stoły. Zaśpiewamy kolędy. Będzie można także przynieść dary, które trafią do fordońskiego domu dziecka w ramach „Szlachetnej paczki”.

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.