Mieszkańcy czterech osiedli domagają się remontu ul. Nakielskiej

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Mateusz Mazur

Mieszkańcy czterech osiedli domagają się remontu ul. Nakielskiej

Mateusz Mazur

Ulica Nakielska, to jedna z głównych arterii Bydgoszczy. Korzystają z niej tysiące kierowców, którzy poruszają się po zachodniej części miasta. Zdaniem mieszkańców pobliskich osiedli ulica jest najczęściej pomijana przez władze przy wyborze odcinków do remontu.

A inwestycja powinna zostać pilnie przeprowadzona. Dlatego mieszkańcy Miedzynia, Prądów, Wilczaka i Jarów zorganizowali wczoraj rano happening, w którym chcieli zwrócić uwagę na swoje problemy.

- Chcieliśmy zaznaczyć, jak ważna jest dla nas przebudowa ulicy Nakielskiej - mówi Dariusz Smól ze Stowarzyszenia Miedzyń i Prądy. - I to na całej jej długości. Patrzymy już w przyszłość i to co dzieje się dookoła nas. Przewidujemy, że już niedługo ruch na tej ulicy będzie jeszcze większy niż ma to miejsce dotychczas - przekonuje Smól.

Mieszkańcy mają na myśli między innymi budowę trasy ekspresowej S5 i węzeł, który powstanie w Lisim Ogonie. - To na pewno spowoduje bardziej wzmożony ruch - uważają mieszkańcy.

Ale to nie jedyny powód. Notoryczne korki na Nakielskiej powodują, że z roku na rok wydłuża się czas przejazdu nie tylko samochodami, ale też pojazdami komunikacji miejskiej.

- Linia 56 ma coraz większe spóźnienia - mówi nam Dariusz Smól. Mieszkańcy chcieliby także, aby władze przystąpiły do rozmów w sprawie przebudowy wiaduktu przy ulicy Trentowskiego. - Remont Nakielskiej każdego roku jest wpisywany do planowanych inwestycji, ale nic z tego nie wynika. Mamy tego serdecznie dość - złości się Smól.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej mówi nam, że zdaje sobie sprawę z ważności inwestycji, ale na razie nie ma na nią pieniędzy. - Tak ogromnych działań nie moglibyśmy realizować jedynie w oparciu o budżet miasta - tłumaczy Krzysztof Kosiedowski, rzecznik ZDMiKP. Dlatego inwestycja została wpisana do tzw. rezerwy inwestycyjnej na opracowanie dokumentacji niezbędnej do pozyskania środków zewnętrznych.

Mateusz Mazur

Dziennikarz portalu internetowego Gazety Pomorskiej www.pomorska.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.