Mieszkańcy Bydgoszczy postawili na place zabaw

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Kapica
Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Mieszkańcy Bydgoszczy postawili na place zabaw

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Nowe urządzenia pojawiły się na trzech placach zabaw, znajdujących się na Czyżkówku. Od zeszłego tygodnia mieszkańcy mogą wypoczywać przy Chmielnej i Wrzosowej, Siedleckiej oraz pomiędzy Łebską i Krajeńską.

Dostawione zostały między innymi stół do tenisa, huśtawka wahadłowa i linarium. Pojawiły się też urządzenia siłowni plenerowej, zestaw zabawowy ze zjeżdżalniami i wieżami oraz ławeczki. - Zdecydowanie brakowało u nas takich miejsc - mówi Edward Sell, przewodniczący rady osiedla. - Inwestycje były zaplanowane na zeszły rok, ale niestety wycofał się wybrany wcześniej wykonawca. Przez to, że zrealizowaliśmy je z opóźnieniem, mogliśmy przeznaczyć na nie więcej pieniędzy.

Nowe atrakcje kosztowały ponad 100 tys. złotych i została sfinansowane z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. To mieszkańcy głosowali i wybrali właśnie te projekty. - Na Czyżkówku są tylko trzy place zabaw - opowiada Sell. - Na tak dużym osiedlu przydałoby się więcej, ale niestety nie mamy większej liczby terenów należących do miasta, na których mogłyby powstać. Według zasad programu, inwestycje nie mogą znajdować się na prywatnych działkach.

Mieszkańcom zależy także na wyremontowaniu nawierzchni chodników. - Największym problemem są u nas jednak ulice - dodaje Sell. - Na 80 dróg, tylko 20 jest utwardzonych.

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.