Mieszkańcy Bydgoszczy głosują. I mają nowe parkingi

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Agata Kozicka

Mieszkańcy Bydgoszczy głosują. I mają nowe parkingi

Agata Kozicka

Jeśli mieszkańcy chcą zaparkować auto, to mogą za to zapłacić z własnego budżetu (obywatelskiego). Tak zdecydowali w głosowaniu.

I tak z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego powstaje właśnie parking przy wieżowcach nr 4 i 6 przy ul. Morskiej. W sumie będzie tam miejsc na 15 aut, w tym jedno dedykowane osobom niepełnosprawnym. Przyległy teren zagospodarowany będzie zielenią. Odbiór prac planowany jest na przełom września i października.

Nowe miejsca parkingowe powstaną też między innymi przy ulicy Sułkowskiego przy budynkach z numerami 15 i 17. Parking ma być zlokalizowany po zachodniej stronie jezdni.

Zatoka parkingowa oraz miejsca parkingowe powstaną też przy budynku przychodni na ul. Czołgistów. Będą one zlokalizowane po południowej stronie osiedlowej drogi. Kierowcy na Jachcicach będą tam parkować prostopadle do jezdni. Na to zadanie rezerwowanych jest blisko 80 tysięcy złotych.

Na Czyżkówku natomiast ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego zaprojektowany i zbudowany zostanie chodnik po północnej stronie ul. Karolewskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Nad Torem, do skrzyżowania z ul. Byszewską. Jak podaje ratusz zdecydowanie poprawi on bezpieczeństwo uczniów zmierzających do pobliskiej szkoły. Chodnik zostanie zaprojektowany w sposób umożliwiający w przyszłości dobudowanie przy jezdni dodatkowych miejsc parkingowych.

Prace przy budowie kolejnych miejsc parkingowych rozpoczną się lada moment.

Całkowity koszt tych trzech zadań szacowany jest na 240 tysięcy złotych.

Agata Kozicka

Zajmuję się w pracy tematyką drogową, komunikacją, transportem - drogowym, kolejowym i lotniczym. Jestem poza tym miłośniczką roweru, ekologicznego i zdrowego (co zwykle idzie w parze) stylu życia i też o tych sprawach piszę dla Gazety Pomorskiej. A do tego od dzieciństwa fotografuję i również w ten sposób relacjonuję wydarzenia. Kocham Bydgoszcz, moje miasto rodzinne, chociaż uwielbiam podróżować! A teraz mam jeszcze w sferze moich zainteresowań Świecie, a właściwie cały, wielki powiat świecki. Od paru lat poznaję go. Spotkałam tu niesamowitych ludzi, otwartych, bardzo wymagających, także od siebie, pełnych pomysłów i energii.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.