Mieszkańcy Bydgoszczy głosują. I mają nowe parkingi

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Agata Kozicka

Mieszkańcy Bydgoszczy głosują. I mają nowe parkingi

Agata Kozicka

Jeśli mieszkańcy chcą zaparkować auto, to mogą za to zapłacić z własnego budżetu (obywatelskiego). Tak zdecydowali w głosowaniu.

I tak z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego powstaje właśnie parking przy wieżowcach nr 4 i 6 przy ul. Morskiej. W sumie będzie tam miejsc na 15 aut, w tym jedno dedykowane osobom niepełnosprawnym. Przyległy teren zagospodarowany będzie zielenią. Odbiór prac planowany jest na przełom września i października.

Nowe miejsca parkingowe powstaną też między innymi przy ulicy Sułkowskiego przy budynkach z numerami 15 i 17. Parking ma być zlokalizowany po zachodniej stronie jezdni.

Zatoka parkingowa oraz miejsca parkingowe powstaną też przy budynku przychodni na ul. Czołgistów. Będą one zlokalizowane po południowej stronie osiedlowej drogi. Kierowcy na Jachcicach będą tam parkować prostopadle do jezdni. Na to zadanie rezerwowanych jest blisko 80 tysięcy złotych.

Na Czyżkówku natomiast ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego zaprojektowany i zbudowany zostanie chodnik po północnej stronie ul. Karolewskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Nad Torem, do skrzyżowania z ul. Byszewską. Jak podaje ratusz zdecydowanie poprawi on bezpieczeństwo uczniów zmierzających do pobliskiej szkoły. Chodnik zostanie zaprojektowany w sposób umożliwiający w przyszłości dobudowanie przy jezdni dodatkowych miejsc parkingowych.

Prace przy budowie kolejnych miejsc parkingowych rozpoczną się lada moment.

Całkowity koszt tych trzech zadań szacowany jest na 240 tysięcy złotych.

Agata Kozicka

Zajmuję się w pracy tematyką drogową, komunikacją, transportem - drogowym, kolejowym i lotniczym. Jestem poza tym miłośniczką roweru, ekologicznego i zdrowego (co zwykle idzie w parze) stylu życia i też o tych sprawach piszę dla Gazety Pomorskiej. A do tego od dzieciństwa fotografuję i również w ten sposób relacjonuję wydarzenia. Kocham Bydgoszcz, moje miasto rodzinne, chociaż uwielbiam podróżować! I wprawdzie ciągle coś drażni mnie w Bydgoszczy, widzę, że czegoś tu brakuje, że czasem wkurza mnie, że tutaj "para idzie w gwizdek", to z końca świata wrócę i tak do Bydgoszczy!

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.