Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Mieszkańcy apelują głównie o lepsze drogi

W Sępólnie mieszkańcy musieli również zagłosować i wybrać osobę do zarządu osiedla. Padło na Jadwigę Jagodzińską. Fot. archiwum gmina-sepolno.pl W Sępólnie mieszkańcy musieli również zagłosować i wybrać osobę do zarządu osiedla. Padło na Jadwigę Jagodzińską.
Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Mieszkańcy samorządu nr 2 w Sępólnie podsumowali zeszły rok oraz mówili o bieżących sprawach i problemach dotyczących ich wsi i Sępólna.

Najpierw mieszkańcy oraz liczni samorządowcy i radni zapoznali się ze sprawozdaniem za zeszły rok przewodniczącego osiedla Stanisława Gustyna. Pytań i wątpliwości co do działalności oraz wydatkowania budżetu nie było. Oba podsumowania przyjęte zostały jednogłośnie.

O planach gminy na najbliższy rok mówił burmistrz Sępólna Waldemar Stupałkowski. Tematami głównymi jego wystąpienia były rozwój przedsiębiorczości na bazie Sępoleńskiego Parku Przemysłowego i Inkubatora Przedsiębiorczości, plany dalszej budowy dróg , zakończenie rozbudowy żłobka, rozbudowa w gminie oświetlenia i sieci wodociągowej.

Mieszkańców czekało jedno głosowanie, a mianowicie musieli w wyborach uzupełnić zarząd osiedla. Z pięciorga kandydatów: Józefa Humerskiego, Jadwigi Jagodzińskiej, Doroty Kozioł, Mariana Papierowskiego i Ireneusza Ruszczyka zdecydowali o wyborze Jadwigi Jagodzińskiej. Zebrała ona łącznie 15 głosów od mieszkańców i zasili skład zarządu osiedla.

Mieszkańcy pytali samorządowców m.in. o przebudowę skrzyżowania ulic Odrodzenia Kościuszki i 27 Stycznia, budowę ścieżki rowerowej do Kamienia. Poruszyli też stan pomostów na plaży, skarżyli się na czas oczekiwania na wizytę u specjalistów w szpitalu w Więcborku. Wywołano też temat stałej organizacji ruchu na ul. Niechorskiej i Stodolnej i na osiedlu domków przy ul. Bergera oraz przebudowy ul. Niechorskiej.

Wczoraj odbyło się ostatnie już zebranie sołeckie w Lutówku.

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.