Mierzą wysoko. Będą lekarzami i inżynierami

Czytaj dalej
Fot. Nadesłane
Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Mierzą wysoko. Będą lekarzami i inżynierami

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

W Zespole Szkół nr 7 w Chojnicach odbyła się VI edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas piątych „Z ekologią za pan brat”.

Matematyka to królowa nauk. A chojniccy uczniowie wiedzą, że warto się przykładać do nauki tego przedmiotu, bo później z dobrą cenzurką i umiejętnościami matematycznymi poradzą sobie w dorosłym życiu.

Kto zna dobrze matematykę, ten ma wiele otwartych drzwi. Może pójść na medycynę lub zostać inżynierem.

Konkurs matematyczny jest doskonałą okazją do sprawdzenia swojej wiedzy. Stąd wzięło w nim udział aż 10 drużyn. Organizatorkami konkursu są nauczycielki matematyki: Hanna Wyrowińska, Małgorzata Pastwa, Ewa Uske i Grażyna Kiedrowicz.

Spotkanie było dla wszystkich okazją do dobrej zabawy, dało uczniom możliwość bliższego poznania się, zaprezentowania umiejętności matematycznych i wiedzy na temat ekologii. Konkurs składał się z siedmiu konkurencji. Uczestnicy musieli odgadywać rebusy matematyczne, rozwiązywać zadania tekstowe i krzyżówki.

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach w składzie: Jakub Knitter, Maja Rojgienica, Krystian Zakrzewski. Drugie miejsce należy do drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Chojnicach, a trzecie przypadło gospodarzowi, czyli Zespołowi Szkół nr 7. Przy trudnych zadaniach matematycznych pocili się: Karolina Cieplinska, Krzysztof Żychski i Weronika Bruska.

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.