Miejskie przychodnie we Włocławku rok zapiszą na plus

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Justyna Trawczyńska

Miejskie przychodnie we Włocławku rok zapiszą na plus

Justyna Trawczyńska

Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej we Włocławku miniony rok może ocenić pozytywnie. Ostatecznie to jedyna spółka miejska, w której nie doszło do zmian na stanowisku prezesa.

Jak zapewniał przewodniczący rady nadzorczej, to dlatego, że prace dotychczasowego szefa jednostki oceniane były pozytywnie i rada nie widzi potrzeby zmian. Także bilans finansowy wskazuje, że w spółce dzieje się dobrze. Sporym sukcesem jest ustabilizowanie sytuacji finansowej MZOZ.

Dla spółki rok 2015 był bardzo intensywny pod względem inwestycji. Mijający rok to przede wszystkim inwestycje w przychodni na osiedlu Południe. Wyremontowano pomieszczenia (gabinet zabiegowy, gabinet lekarski i poczekalnię) w poradni dzieci chorych w przychodni przy ulicy Kaliskiej. Remont przeprowadzono również w Przychodni Terapii Uzależnień przy ulicy Kaliskiej. W ciągu roku na bieżąco wykonywane także były niezbędne prace remontowe konieczne do prawidłowego funkcjonowania przychodni.

Wygospodarowano pieniądze na unit stomatologiczny dla gabinetu w Szkole Podstawowej 20, a także klimatyzatory do poradni dla kobiet oraz do rejestracji i gabinetu lekarskiego w poradni ogólnej przy ul. Kaliskiej. Aby zwiększyć komfort przewozu pacjentów, wygospodarowano środki na zakup ambulansu typu A1 Renault JT Trafic.

- Jest on niezbędny do realizacji kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie transportu sanitarnego w podstawowej opiece zdrowotnej oraz opiece specjalistycznej - mówi Arkadiusz Nowodworski, prezes MZOZ.

Obecnie MZOZ wychodzi naprzeciw potrzebom mieszkańców na co dzień korzystających z komputerów i internetu. Od 1 grudnia 2015 r. w przychodni numer 2 przy ulicy Wienieckiej 34a pacjenci mogą rejestrować się do lekarza przez internet. Na razie jest to program pilotażowy MZOZ, ale jeśli się sprawdzi, to pozostałe przychodnie w naszym mieście zostaną wyposażone w taki sam system.

Justyna Trawczyńska

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku dziennikarstwo, public relations. Pracę w charakterze dziennikarza rozpoczęłam po ukończeniu studiów. Specjalizuję się w tematach społecznych. Z Gazetą Pomorską jestem związana od 2014 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.