Miejskie granty z podpisem burmistrza. Można brać!

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Miejskie granty z podpisem burmistrza. Można brać!

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Nawet nie 100 tys. zł było na granty w kulturze w Chojnicach. Sport dostał trzy razy więcej. Czy to oznacza, że w kulturze mamy bryndzę?

W piątek podpis burmistrza pojawił się pod rozporządzeniem o przyznaniu grantów na kulturę i sport. Kto się cieszy z pieniędzy w tej pierwszej dziedzinie? Najbardziej nasze zespoły folklorystyczne - Kaszebe dostanie 23 tys. zł, a Kaszuby - 17,5 tys. zł. Potem jest długo, długo nic i jako trzecia na podium może się ustawić Fundacja Szarża pod Krojantami, która na widowisko w tej miejscowości dostanie wsparcie - 6 tys. zł.

Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej ma na organizację działalności hobbystycznej grup wolontariuszy 5 tys. zł. Po 4,5 tys. zł będzie na inicjatywy muzyczne - tyle dostanie parafia pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela na letnie koncerty organowe w kościele gimnazjalnym i stowarzyszenie „Cantabile” - na festiwal chóralny „Ave Maria”.

Za 4 tys. zł może urządzić swój jubileusz 30-lecia Chojnickie Towarzystwo Polsko-Francuskie, które tradycyjnie będzie zapraszać na Dni Kultury Francuskiej. Tyle samo dostanie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci na Marsz Szlakiem Pierwszej Kadrowej.

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie ma zielone światło na kontynuację działalności teatralnej - 3 tys. zł, na kolejne Dni Kultury Kaszubsko-Pomorskiej - 2,5 tys. zł oraz na wydanie biuletynu „Kluka” - 1,5 tys. zł.

Towarzystwo Przyjaciół Muzeum dostanie 3 tys. zł na ochronę źródeł historiograficznych związanych z zachowaniem śladów działalności jezuitów. Tyle samo będzie na festyn rycerski w fosie w sierpniu dla Europejskiego Stowarzyszenia „Pomerania”. Ono dostanie też 1 tys. zł na przygotowanie Filmobrania.

Kto jeszcze znalazł uznanie komisji grantowej, można sprawdzić na stronie miasto chojnice.pl.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.