Miejskie ciepło będzie docierać do Mielęcina

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Alabrudziński
Małgorzata Goździalska

Miejskie ciepło będzie docierać do Mielęcina

Małgorzata Goździalska

Miejskie ciepło będzie docierać do włocławskiego Mielęcina. Inwestycja za 19 milionów złotych rozpocznie się jesienią.

Ta inwestycja jest na razie w fazie projektowania. Ale wszystko wskazuje na to, że na przełomie września i października prace ruszą. I do sieci ciepłowniczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej we Włocławku podłączone zostaną budynki do tej pory zasilane przez kotłownię przedsiębiorstwa „PePeBe”.

Chodzi między innymi o pawilony zakładu karnego oraz osiedle mieszkaniowe przy ul. Bartnickiej. - W dalszych planach mamy dotarcie z siecią ciepłowniczą do osiedla mieszkaniowego przy ulicy Cienistej - zapowiada Jacek Kuźniewicz, prezes MPEC.

Planowana długość sieci w Mielęcinie to ponad 5 tysięcy metrów. Projekt przewiduje między innymi wykonanie 26. przyłączy oraz 24. węzłów cieplnych.

Korzyści z tej inwestycji? - To wyeliminowanie spalania węgla w lokalnej kotłowni w ilości około 3200 ton węgla rocznie, a za tym idzie zmniejszenie emisji zanieczyszczeń, a w szczególności szkodliwych pyłów i dwutlenku węgla - dodaje prezes . - Czyli poprawa jakości powietrza w Mielęcinie.

Przewidywane koszty planowanej inwestycji to 19 milionów złotych. Pół miliona złotych to koszt dokumentacji projektowej. 15,6 mln złotych ma pochłonąć budowa sieci ciepłowniczej, 1,1 mln złotych przyłącza cieplne, a 1,8 mln złotych dostawa i montaż węzłów cieplnych.

Szefostwo Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej będzie się starało o wsparcie tej inwestycji w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska w Toruniu. Chodzi o dotację w wysokości 4. milionów złotych w ramach programów „Kawka” - „Poprawa jakości powietrza” oraz „Likwidacja niskiej emisji wspierająca wzrost efektywności energetycznej”.

Na sezon grzewczy 2017/2018 inwestycja ma być gotowa.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.