Paweł Kędzia

Miejski Zarząd Dróg opracowuje jednolity system oznakowania tras rowerowych

Na ulicach pojawią się tablice, które poinformują cyklistów m.in. o czasach przejazdu między osiedlami. Fot. Sławomir Kowalski Na ulicach pojawią się tablice, które poinformują cyklistów m.in. o czasach przejazdu między osiedlami.
Paweł Kędzia

Z myślą o cyklistach na ulicach Torunia pojawią się tablice z informacją o czasie przejazdu między osiedlami oraz układem tras rowerowych w mieście.

Trwa przetarg na projekt oznakowania tras rowerowych w Toruniu oraz wykonanie projektów graficznych tablic informacyjnych dla rowerzystów.

- Księga wizualizacji oznakowania tras rowerowych i tablice informacyjne dla rowerzystów będą miały wspólną szatę graficzną i stworzą spójny system identyfikacji wizualnej systemu rowerowego Torunia - informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. - Wykonawca przygotuje opracowania graficzne, które będzie można wykorzystać w terenie (stworzenie map, drogowskazów i tablic) jak i w internecie.

W ten sposób powstanie system oznaczeń dla tras komunikacyjnych i rekreacyjnych. Główne trasy komunikacyjne zostaną oznaczone za pośrednictwem różnych barw i nazw lub numerów. Na tablicach znajdą się informacje o orientacyjnych czasach przejazdu pomiędzy osiedlami co będzie podstawowym elementem systemu drogowskazowego dla tras komunikacyjnych. Kolor zielony będzie wyróżnikiem dla oznaczeń tras rekreacyjnych.

Pozostało jeszcze 38% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paweł Kędzia

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.