Miejsce dla szermierzy w Toruniu

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Joanna Maciejewska

Miejsce dla szermierzy w Toruniu

Joanna Maciejewska

Nieczynny od lat budynek przu ul. Chrobrego 29 przejdzie gruntowny remont. Po modernizacji odbywać się tam będą zajęcia fechtunku.

Remont w budynku, który przed laty służył już osobom trenującym szermierkę, rozpocznie się w ciągu dwóch tygodni od rozstrzygnięcia przetargu. Ten ma zostać ogłoszony już wkrótce przez Wydział Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta.

Projekt modernizacji budynku na zlecenie miasta przygotowała wyłoniona w przetargu firma C2 Centrum Projektowe z Czarnkowa. Do jej zadań będzie należał również nadzór nad pracami budowlanymi po rozstrzygnięciu przetargu.

Prace obejmą kompleksowy remont zewnętrzny i wewnętrzny budynku oraz termomodernizację. Wymienione zostanie pokrycie dachowe, instalacje zewnętrzne i wewnętrzne, m. in. wodno - kanalizacyjna. Wymienione mają zostać także: armatura sanitarna, stolarka okienna oraz drzwiowa. Zamontowane zostanie nowe oświetlenie oraz ogrzewanie, naprawione zostaną podłogi w budynku. W klatce schodowej oraz na antresoli zamontowane będą nowe balustrady.

Gruntowny remont ma zostać zakończony jeszcze w tym roku.

Odnowienie obiektu umożliwi szkolenie przez cały rok kolejnych 50 młodych zawodników w ramach „Akademii Szermierczej Budowlani Toruń”. Ma ona na swoim koncie spore osiągnięcia, m. in. medale Pucharu Polski oraz mistrzostw Europy i świata.

Joanna Maciejewska

Od września 2015 roku pracowałam w toruńskim oddziale "Gazety Pomorskiej". Od stycznia 2021 pracuję we włocławskim oddziale. Piszę między inny materiały na tematy związane z edukacją, służbą zdrowia czy miejskimi inwestycjami. Moje materiały można znaleźć zarówno w papierowym wydaniu Gazety Pomorskiej, a także na stronach: pomorska.pl oraz wloclawek.naszemiasto.pl.


Prywatnie pełnoetatowa mama, od zawsze zauroczona poezją śpiewaną, teatrem i podróżami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.