Międzynarodowy projekt korespondencji partnerskiej

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Olczak
Jolanta Młodecka

Międzynarodowy projekt korespondencji partnerskiej

Jolanta Młodecka

Dzisiejsza szkoła nie może się ograniczać do tradycyjnego programu edukacyjnego, typu wykład, czy ćwiczenia w klasie.

Nowe narzędzia komunikacji dają możliwość uczestniczenia w wielu ciekawych projektach, wychodzących poza szkołę, także międzynarodowych. Młodzież i pedagodzy chętnie z tego korzystają. Tak jest m.in. w Zespole Szkół RCKU w Przemystce.

Szkoła uczestniczyła w międzynarodowym projekcie korespondencji partnerskiej e-Twinning „Show me your city”, czyli „Pokaż mi swoje miasto”.

- Dzięki tej platformie nauczyciele mogli nawiązywać kontakty i współpracę z europejskimi partnerami. To nie tylko dobra zabawa, ale też doskonałe narzędzie budowania trwałych, międzynarodowych relacji pomiędzy nauczycielami i uczniami - twierdzi Karolina Sobieraj, nauczycielka języka angielskiego, współorganizatorka projektu. - To pierwszy krok w kierunku nawiązania komunikacji międzynarodowej i oswojenia się z językiem.

W ramach tego projektu uczniowie samodzielnie przygotowywali kartki pocztowe, wykorzystując do tego zdjęcia malowniczych okolic oraz własne umiejętności plastyczne. Na odwrocie kartki umieszczali opisy miejscowości. 22. uczniów z klas pierwszych przygotowało po jednej karcie i wysłała je do szkół biorących udział w projekcie. Kartki trafiły do takich krajów, jak: Norwegia, Grecja, Albania, Litwa, Polska, Niemcy, Chorwacja, Włochy, Czechy, Dania, Serbia, Turcja, Słowacja, Belgia, Francja, Rumunia i Hiszpania.

Efekt końcowy projektu to tablica pamiątkowa z zaprojektowanymi kartkami.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.