Miasto szuka pomysłów na park JP2

Czytaj dalej
Fot. Karolina Misztal
PAK

Miasto szuka pomysłów na park JP2

PAK

Urzędnicy wybiorą projekt rewitalizacji terenów zielonych w centrum Brodnicy. Tradycyjnie do komisji nie zaproszono przedstawicieli mieszkańców.

Trwa konkurs na opracowanie koncepcji rewitalizacji zielonych płuc Brodnicy, jak urzędnicy określają park im. Jana Pawła II (dawniej Wolności) i park Anny Wazówny - część z fontanną przy ruinach zamku.

Mieszkańcy wielokrotnie zwracali uwagę, że tereny są zaniedbane i wieczorem stanowią miejsce libacji alkoholowych.

W ubiegłym roku Nadia Godlewska i Wiktoria Lubczyńska z Gimnazjum nr 1 w ramach akcji „Miejsca młodych - jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież” zorganizowały ankietę na temat parku im. Jana Pawła II. Wyniki były druzgodzące. Mieszkańcy uważają, że skwer jest ponury i przydałoby się więcej zieleni oraz różnych atrakcji. Poza tym ludzie czują się tam bezpiecznie tylko za dnia. Wśród propozycji zmian pojawiło się wiele niedostępnych obecnie atrakcji: nowa fontanna, boisko sportowe, stoliki do szachów i tenisa stołowego, miejsce do grilla, ale przede wszystkim miejsce na koncerty i festyny.

Niech będzie to wskazówka dla projektantów, którzy chcą wziąć udział w konkursie. Wniosek należy złożyć osobiście lub za pośrednictwem poczty do 31 marca. Zakwalifikowani do udziału w konkursie powinni złożyć prace konkursowe do 16 maja. Szczegóły dostępne na stronie brodnica.pl. Na ten cel miasto zaplanowało w budżecie jedynie 200 tys. złotych. Co można za to zrobić? Dla porównania, dwa razy tyle kosztowała przebudowa niewielkiego placu Asnyka w Poznaniu. Rewitlizacja zieleńca w Zgierzu, obejmująca tylko nasadzenia, wyniosła ponad 100 tys. złotych.

Niestety, miasto nie wyciągnęło wniosków z nieudanej rewitalizacji rynku, inwestycji budzącej kontrowersje. W komisji konkursowej rewitalizacji parku obok urzędników zabrakło miejsca dla przedstawicieli mieszkańców.

(PK)

PAK

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.