Miasto przejdzie we władanie studentów. Na ulicach spotkamy jaskiniowców i dinozaury

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
(TB, JM)redakcja.torun@pomorska.pl

Miasto przejdzie we władanie studentów. Na ulicach spotkamy jaskiniowców i dinozaury

(TB, JM)redakcja.torun@pomorska.pl

- Od dawna myśleliśmy o zorganizaowaniu imprezy w prehistorycznej konwencji - zdradza Piotr Durtan z Samorządu Studenckiego UMK.

W ramach tegorocznej studenckiej zabawy będzie można wziąć udział m.in. w turnieju łuczniczym, biegu piwnym, podchodach, a nawet strzelić sobie prawdziwie jurajską fotę.

Warto wspomnieć, że obecny rektor prof. Andrzej Tretyn, jeszcze jako student biologii w latach 70., też niezwykle aktywnie uczestniczył w każdych juwenaliach. - Zawsze się przebierał, często pożyczał strój z teatru. Jako szczególne wydarzenie zapamiętał koncert zespołu Krzak - opowiada Ewa Walusiak-Bednarek z biura prasowego UMK. - Któregoś roku podczas juwenaliów rektor pływał nawet w basenie przed biblioteką na materacu.

W tym roku w programie nie mogło zabraknąć trzech wydarzeń, które są żelaznymi punktami imprezy już od kilku lat.

Jutro odbędzie się pochód juwenaliowy „Yabadaba-doo”. Barwny korowód studentów przejdzie od akademików przy Słowackiego na Bielany. Początek o godz. 19.

W piątek o godz. 10 będzie można załapać się na „Ucztę jaskiniowca”, czyli śniadanie na trawie przed Biurem Samorządu UMK przy ul. Gagarina.

Natomiast w sobotę o godz. 10 w Forcie VI pod hasłem „Kop kamienia” zostanie rozegrany mecz w błocie.

Podobnie jak przed rokiem, juwenaliowa scena stanie na placu przy Collegium Humanisticum UMK. W czwartek od godz. 20 zagrają na niej: Sztokholm, Zeus, Małpa oraz Kuban. W piątek czeka nas mocna dawka reggae - Majestic, Bethel, Mesajah i Jamal. Natomiast w sobotnim rockowym finale usłyszymy Rozes, Decapitated, Lady Pank (według planu zespół zagra po godz. 23) i Goorala. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

Juwenaliom już po raz trzeci towarzyszyć będą Jezualia przygotowane przez Duszpasterstwo Akademickie „Studnia” i „Bacówka”. - Jezualia nie są propozycją przeciwną do tradycji uniwersyteckiej, jaką jest organizacja Juwenaliów. Chcemy, by nasze przedsięwzięcie było nowym sposobem na ich przeżywanie. Dążymy do tego, by otworzyć się na młodych ludzi, a nie tworzyć osobną imprezę w klimacie hermetycznego zamknięcia - mówią organizatorzy.

Jezualia będą odbywały się w czwartek, piątek i sobotę od godz. 16 przy DS nr 9. W programie m.in. grill, koncert zespołu Wyrwani z Niewoli (piątek o godz. 19), animacje z teatrem ulicznym Santo Fuego pochodzącym z Pakości (sobota).

W ramach juwenaliów zostanie też rozegrany Wyścig Autostopowy o Puchar Marszałka Województwa. To wspólna inicjatywa samorządów studenckich szkół wyższych w Toruniu, Włocławku oraz Bydgoszczy. Start w piątek o godz. 9 pod DS nr 9. Zgłaszać się można jeszcze tylko dziś. Szczegóły na Facebooku pod hasłem: „Juwenaliowy wyścig autostopem”.

Autorzy: (TB, JM)

(TB, JM)redakcja.torun@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.