Miasto ma być wolne od wyrobów z azbestu

Czytaj dalej
Fot. Adam Wojnar
Karolina Rokitnicka

Miasto ma być wolne od wyrobów z azbestu

Karolina Rokitnicka

Od dziś do 9 lutego mieszkańcy Golubia-Dobrzynia mogą składać wnioski o dotacje na demontaż, transport oraz unieszkodliwianie odpadów zawierających azbest.

Formularze dostępne są w urzędzie oraz na jego stronie internetowej. Można je składać osobiście w Biurze Podawczym Urzędu Miasta, urzędu. Decyduje data wpływu korespondencji.

Dofinansowanie może pokryć demontaż pokrycia dachowego lub elewacji zawierających azbest, transport odpadów niebezpiecznych i ich unieszkodliwienie. Wsparcie wynosi maksymalnie 1 000 zł do każdej tony odpadów zawierających azbest.

Zgodnie z przyjętymi rozwiązaniami, jeden podmiot może otrzymać do 30 000 zł. Nowe pokrycie dachowe lub elewację właściciel nieruchomości wykonuje we własnym zakresie. Miasto stara się uzyskać wsparcie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.