Dominik Fijałkowski

Miasto Inowrocław wyróżnione. Cykliści mile widziani

Jak widać, nie tylko komisja uważa, że Inowrocław jest przyjazny dla cyklistów. Fot. Dominik Fijałkowski Jak widać, nie tylko komisja uważa, że Inowrocław jest przyjazny dla cyklistów.
Dominik Fijałkowski

Szósta edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Gmina Przyjazna Rowerzystom” okazała się szczęśliwa dla Inowrocławia. Miasto zostało wyróżnione w kategorii miejscowości od 30 tys. do 100 tys. mieszkańców.

- To już drugie takie wyróżnienie dla Inowrocławia. Pierwsze zdobyliśmy w 2016 roku. Cały czas walczymy o nadanie nam specjalnego certyfikatu przez organizatora konkursu, którym jest Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze - informuje Adriana Herrmann, dyrektor Inowrocławskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Przyznając wyróżnienie jury konkursu brało pod uwagę - w przypadku Inowrocławia - utworzenie nowych odcinków ścieżek rowerowych i miejsc postojowych dla rowerzystów. Silnym argumentem były także otwarte w br. wypożyczalnie rowerów działające przy obiektach prowadzonych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na nadanie wyróżnienia niebagatelny wpływa miały też imprezy organizowane z myślą o miłośnikach dwóch kółek. Największą z nich jest coroczny Rajd Galerii Solnej, w którym uczestniczy zawsze po kilkaset cyklistów. Do przyznania wyróżnienia na pewno przyczynił się działający przy inowrocławskim PTTK Klub Turystyki Rowerowej „Kujawiak”, propagator turystyki rowerowej i inicjator licznych wycieczek na jednośladach po regionie.

- Cieszy nas, że Inowrocław po raz kolejny pojawia się na arenie ogólnopolskiej. Ponownie udowadniamy, że nasze miasto nie tylko posiada piękne uzdrowisko, ale także jest świetnie przygotowane do uprawiania turystyki rowerowej, czego dowodem są odwiedzające nas coraz liczniej grupy cyklistów z całej Polski - dodaje Adriana Herrmann.

Dzięki zdobyciu wyróżnienia w konkursie „Gmina Przyjazna Rowerzystom” Inowrocław w nagrodę będzie promować się podczas VIII Międzynarodowych Targów Rowerowych Kielce Bike-Expo na specjalnie przygotowanym stoisku „Rowerem przez Polskę”. Impreza odbędzie się już w przyszłym tygodniu. Podczas towarzyszącej jej gali odbędzie się ceremonia wręczenia certyfikatów i wyróżnień.

Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.