Miasto dostanie dziś ostatniego Swinga [zdjęcie interaktywne]

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Mateusz Mazur

Miasto dostanie dziś ostatniego Swinga [zdjęcie interaktywne]

Mateusz Mazur

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem od dzisiaj wszystkie nowe tramwaje mają być w pełni gotowe do obsługi bydgoskich linii.

Linia tramwajowa do Fordonu funkcjonuje już od ponad dwóch tygodni. Na trasach pasażerów miało wozić dwanaście nowoczesnych Swingów. Tymczasem w dniu otwarcia trasy gotowych do eksploatacji było osiem pojazdów. Ponadto nie wszystkie wyjeżdżały z zajezdni w tym samym czasie. Zdarzały się dni, podczas których mieszkańców woziły tylko cztery nowe pojazdy.

- W tej chwili posiadamy jedenaście Swingów. Ten ostatni ma trafić do nas dzisiaj. Jeśli wszystko w nim będzie funkcjonowało poprawnie, na pewno dokonamy odbioru - powiedział nam Maciej Kozakiewicz, prezes spółki Tramwaj Fordon.

Fakt, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni na trasach pojawiało się bardzo mało Swingów, to efekt awarii tak zwanych podzespołów.

- Przyznaję, że niemal codziennie jeden nowy tramwaj zjeżdżał do zajezdni, bo wykryto w nim usterkę. Teraz naprawiany jest pojazd, który wykoleił się na pętli przy Lesie Gdańskim. Z tego co wiem wystąpiły w nim drobne szkody. Niedługo powinien być jednak gotowy do wyjazdu - informuje Maciej Kozakiewicz.Przypomnijmy, że standardowo pasażerów w tym samym momencie miało wozić aż dziesięć Swingów, a dwa kolejne miały pozostać w rezerwie. - To eksploatacja, jaką od początku planowaliśmy. Mam nadzieję, że wszystko idzie ku lepszemu i, że to koniec z usterkami. Choć nie można niczego wykluczyć - dodaje prezes spółki.

W lutym na trasach mają pojawić się już wszystkie nowe tramwaje. Czy tak rzeczywiście będzie przekonamy się w najbliższych dniach.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.