Joanna Pluta

Mężczyzno, warto się zbadać

Lekarze ze szpitala Jurasza w oryginalny sposób zachęcają mężczyzn, by zbadali swój układ moczowo-płciowy. Na bezpłatne konsultacje zapraszają w gru Fot. materiały szpitala im. Jurasza w Bydgoszczy Lekarze ze szpitala Jurasza w oryginalny sposób zachęcają mężczyzn, by zbadali swój układ moczowo-płciowy. Na bezpłatne konsultacje zapraszają w grudniu.
Joanna Pluta

Namawiają do tego, z przymrużeniem oka i wąsem pod nosem, lekarze z bydgoskiego szpitala im. Jurasza. Bo te badania mogą uratować życie.

Movember to coroczna akcja, która ma zwrócić uwagę na to, jak ważna jest profilaktyka w wykrywaniu nowotworów układu moczowo-płciowego u mężczyzn i świadomość na temat tych nowotworów. Jest prowadzona zawsze w listopadzie, a mężczyźni, którzy się do niej przyłączają symbolicznie „zapuszczają wąsy” i udowadniają, że badanie się jest męskie [movember to zbitka dwóch angielskich słów - moustache (wąsy) i november (listopad)]. Lekarze z bydgoskiego szpitala Jurasza zachęcają jednak do badań każdego miesiąca w roku i zapraszają na bezpłatne konsultacje pod koniec grudnia.

Bezpłatne konsultacje w szpitalu Jurasza są przeznaczone dla panów miedzy 18. a 75. rokiem życia. Konsultacje zaplanowano między 27 a 29 grudnia, zawsze w godz. 13-14.30. Na wizytę trzeba się umówić w sekretariacie Kliniki pod numerem telefonu 52 585 45 00. Ale jak mówi prof. dr hab. n. med. Tomasz Drewa,  kierownik Kliniki Urologii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. Jurasza, na badania można się zgłosić zawsze.

Dlaczego badania układu płciowego i moczowego u mężczyzn są tak ważne? I co oznacza Movember? O tym w pełnej wersji artykułu.

Zapraszamy!

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Pluta

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.