(es)

Mężczyzna trzymał w piwnicy pocisk! [wideo]

Lokator w piwnicy trzymał pocisk artyleryjski. 60 osób ewakuowano. Fot. TVN24/x-news Lokator w piwnicy trzymał pocisk artyleryjski. 60 osób ewakuowano.
(es)

Około sześćdziesiąt osób zostało ewakuowanych w piątkowy wieczór z dwóch bloków w Toruniu. Powód? Informacja o pocisku artyleryjskim, która dotarła na komendę o godz. 19.30.

Faktycznie, odnaleziono go w jednej z piwnic przy ulicy Rolniczej. Na miejscu stawili się policyjni saperzy.

- Ustalenia wskazują, że niebezpiecznym przedmiotem jest pocisk artyleryjski kalibru 57mm w stanie mocno skorodowanym - podaje nam szczegóły sierż. szt. Wojciech Chrostowski z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Mieszkańcy czekali na powrót do swoich mieszkań w dwóch autobusach. Opuścili je o godz. 23.

Jak niebezpieczny pocisk znalazł się w piwnicy? Odnalazł go i przyniósł tutaj 54-letni mieszkaniec bloku. Okazało się, że planował ... sprzedać go na złom. - Mężczyzna usłyszał już zarzut za sprowadzenie bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób oraz mienia w wielkich rozmiarach, poprzez posiadanie pocisku artyleryjskiego - dodaje sierż. szt. Chrostowski. - Prokurator zadecydował, że 54-latek do czasu zakończenia postępowania będzie objęty policyjnym dozorem.


TVN24/x-news

Konsekwencje? Za przestępstwo, którego dopuścił się torunianin, kodeks karny przewiduje do ośmiu lat więzienia.

(es)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.