Metalowiec na zbiórkę. Warto na niej być

Czytaj dalej
Fot. Adrian Wykrota
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Metalowiec na zbiórkę. Warto na niej być

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Jeśli macie działkę na Metalowcu w Chojnicach, to w sobotę o godz. 14 obowiązkowo przyjdźcie na zebranie do hali Centrum Parku. Drugi termin - 14.30.

A co w programie? Po pierwsze kwestie związane z organizacją ogrodu i ze zbyciem części działek na rzecz aktualnych użytkowników, a także ich wyceny. Nie zabraknie sprawozdań zarządu, komisji oraz planów na przyszłość. Udział zapowiedział burmistrz Arseniusz Finster, który wraz z dyrektorami wydziałów ma omówić zakres prac w ogrodzie.

Organizatorzy zebrania przewidzieli zadawanie pytań z sali, ale jednocześnie podkreślają, że nie na wszystkie można będzie od razu merytorycznie odpowiedzieć.

Stąd też prośba, by wcześniej zgłaszać je do gospodarza ogrodu Tadeusza Spicy, ale termin minął we wtorek.

Działkowicze mają o czym myśleć i o czym dyskutować, bo dotarł do nich wraz z zaproszeniem list od burmistrza Arseniusza Finstera, w którym włodarz tłumaczy, że do czasu zabudowania działek domkami jednorodzinnymi możliwe będzie użytkowanie gruntu na dotychczasowych zasadach.

Interesujące są też dane związane z procedurą sprzedaży działek. Odbędą się one w przetargach pisemnych, ograniczonych do działkowców ROD „Metalowiec”. Informacji o tych przetargach należy szukać w gazetach oraz na stronie nieruchomosci.chojnice.pl.

Znajdzie się tam instrukcja, jak zgłosić udział w przetargu, jak złożyć ofertę i wpłacić wadium. Co ważne, publikacja pierwszego ogłoszenia jest przewidywana już w drugiej połowie marca.

Zapłata za nieruchomość powinna być uiszczona do dnia zawarcia notarialnej umowy sprzedaży. Nie ma rat. I nie ma bonifikat.

Kto odstąpi od kupna, będzie mógł działkę dzierżawić.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.