- Medyczna marihuana to rewolucyjne odkrycie [ROZMOWA]

Czytaj dalej
Paula Goszczyńska

- Medyczna marihuana to rewolucyjne odkrycie [ROZMOWA]

Paula Goszczyńska

O medycznej marihuanie i zbliżającym się II Kieleckim Festiwalu Zdrowego Stylu Życia rozmawiamy z Krzysztofem Adamczykiem, prezesem Stowarzyszenia Czas na Kielce

Już w najbliższą niedzielę w godzinach 12-19 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się II Kielecki Festiwal
Zdrowego Stylu Życia. Co to za wydarzenie?
To dla nas, jako organizatorów, bardzo ważna sprawa. Po pierwszej edycji był bardzo pozytywny odbiór i odwiedziło nas mnóstwo osób. Nie zabrakło ciekawych wykładów i wystawców związanych ze zdrowym stylem życia. Stwierdziliśmy więc, że warto to wydarzenie zorganizować po raz kolejny. Tym razem jednak będzie tematycznie, a mianowicie poruszona zostanie kwestia medycznej marihuany.

To dość nietypowe zagadnienie.
Tak, to trudny i wciąż kontrowersyjny temat, o którym mocno się dyskutuje. Ale prawda jest taka, że nauka udowadnia, jak istotną rolę ma lecznicza marihuana dla zdrowia człowieka. Badania pokazują, że olej CDB - składnik aktywny konopi, potrafi wyleczyć naprawdę wiele schorzeń. Myślę, że jest to pewnego rodzaju rewolucyjne odkrycie, które może bardzo dużo zmienić w medycynie. Zadziwiające rezultaty można uzyskać między innymi w leczeniu chorób nowotworowych, autoimmunologicznych oraz neurologicznych.

Czy olej konopny, o którym mowa, ma coś wspólnego z narkotykiem zabronionym w naszym kraju?
Absolutnie nie. Musimy to sobie od razu rozdzielić - nie mówimy tutaj nic na temat marihuany jako produktu pozamedycznego. Podczas festiwalu odbędzie się pięć wykładów, w których będziemy poruszać ten temat. Wyjaśnione zostanie, czym jest ta roślina, jak się ją produkuje, jakie ma zastosowanie. Wszystko to będzie związane z aspektem medycznym i prozdrowotnym. Będziemy również gotować i przygotowywać produkty z konopi - ciastka, naleśniki. Mamy naprawdę duże plany co do najbliższej niedzieli.

Jakie inne atrakcje zostały zaplanowane?
Oczywiście głównym celem wydarzenia są wykłady. Zostaną one poprowadzone przez autorytety z dziedziny medycyny alternatywnej z całej Polski. To nasz priorytet i na tym najbardziej się skupiamy. Niemniej zaprezentuje się również ponad dwudziestu wystawców. Wielu z nich będzie związanych z branżą medyczną i znajdziemy u nich produkty, oleje oraz kosmetyki z zawartością medycznej marihuany. Będzie również ekobazar, który zaoferuje nam różnego rodzaju zdrowe i ekologiczne produkty - miody, nalewki czy sery. Warto wspomnieć, że zapraszamy również najmłodszych z naszego regionu. Specjalnie dla nich przygotowana zostanie strefa zabaw dla dzieci - różne gry i konkursy.

Wspomniał Pan, że I edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zapewne będzie tak również tym razem. Czy wstęp jest wolny? Oczywiście. Zarówno wstęp na wykłady, jak i do strefy stoisk jest bezpłatny. Będzie możliwość również bezpłatnego testowania różnych produktów. Pogoda ma być piękna, więc serdecznie zapraszamy. Start punktualnie o godzinie 12 w Wojewódzkim Domu Kultury, który jest współorganizatorem.

Stowarzyszenie Czas na Kielce działa bardzo prężnie i organizuje wiele imprez. Dlaczego uważa Pan, że mieszkańcy regionu tego potrzebują?
Zgadza się, jesteśmy bardzo aktywni. Muszę w tym miejscu podkreślić, że to duża zasługa ludzi, którzy ze mną pracują i wprost kipią energią. Te osoby wyróżniają się naprawdę fajnym i ciekawym podejściem do życia, jest w nich tyle zapału do pracy, że muszę to wykorzystywać. Ja sam zresztą chcę cały czas działać, pomagać i widzę, że w Kielcach jest dużo potrzeb w każdej dziedzinie. Nie ukrywam, że bardzo bliskie jest mi właśnie zdrowotne podejście do życia i pokazywanie, jak istotna jest

Paula Goszczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.