Medyczna marihuana działa. Niech wyjdzie wam na zdrowie

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Antczak
Katarzyna Piojda

Medyczna marihuana działa. Niech wyjdzie wam na zdrowie

Katarzyna Piojda

4-letni Teoś lepiej śpi, lepiej się koncentruje i ma lepszy humor. Wyniki badań też ma lepsze. Rodzice są przekonani: - Wszystko dzięki kuracji medyczną marihuaną.

Chłopiec z zespołem Downa mieszka w Bydgoszczy. Z mamą, tatą i sios trą. Ma blond włosy, okularki i 4 lata, a jego głowa jest pełna dziwnych pomysłów, jak każdego dziecka w jego wieku. Ostatnio, przykładowo, w połowie maja bawił się w Mikołaja i rozdawał niewidzialne prezenty.

Dla jego rodziców najpiękniejszym prezentem byłby powrót chłopca do zdrowia. Teoś jest jednym z niewielu pacjentów w regionie, którzy są leczeni medyczną marihuaną.

Już trzeci miesiąc leci, odkąd zaczął ją przyjmować. - Co osiem godzin dostaje - połyka trzy kropelki olejku, bo właśnie w takiej postaci jest lek z konopi - mówi Celina Antczak, mama chłopca. - Miesięcznie wydajemy na leczenie 500 złotych. Innych leków syn już nie bierze.

Jakie efekty przynosi terapia medyczną marihuaną? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Piojda

Miałam 6 lat, gdy postanowiłam zostać dziennikarką. I tak też wyszło. Piszę o bezrobotnych, bezdomnych, ubogich, czyli o ludziach, którzy znaleźli się na życiowym zakręcie i trudno im z niego wyjść. Samo pisanie w tym przypadku to za mało. Staram się więc im pomóc wyjść z tego zakrętu. Zajmuję się także tematyką bydgoskiej oświaty. Piszę również do serwisów Regiodom.pl i Strefa Biznesu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.