Joanna Pluta

Medycyna przestanie mieć tajemnice

Zawsze największą popularnością cieszą się zajęcia, na których można poznać tajniki pracy na sali operacyjnej. Niestety na takie nie ma już wolnych Fot. Paweł Skraba Zawsze największą popularnością cieszą się zajęcia, na których można poznać tajniki pracy na sali operacyjnej. Niestety na takie nie ma już wolnych miejsc.
Joanna Pluta

Co trzeba wiedzieć o alkoholu i czy bakterie na naszej skórze to przyjaciele czy wrogowie - o tym przekonamy się podczas Medicaliów.

Przed nami kolejna już edycja cieszących się wielkim zainteresowaniem Medicaliów, czyli organizowanego przez Collegium Medicum UMK Dnia Nauki. Jak wielką cieszą się popularnością niech świadczy fakt, że na większość zaplanowanych na sobotę wykładów i zajęć nie ma już miejsc. Ale spokojnie, kilka propozycji jeszcze się znajdzie.

Chętni będą mogli między innymi wziąć udział w wykładzie mgr Marzeny Sykutery o tym, co w naszym organizmie robi alkohol etylowy, jak długo się trawi i jak przeprowadza się badanie na jego zawartość. To w sobotę o godz. 10 w Katedrze Medycyny Sądowej przy Curie-Skłodowskiej 9. Wolne miejsca zostały jeszcze między innymi na spotkanie, na którym można będzie się dowiedzieć wszystkiego o bakteriach występujących na naszej skórze - chętni zobaczą je nawet pod mikroskopem, a na koniec sprawdzą mikrobiologiczną czystość swoich rąk.

Ciekawie zapowiadają się też zajęcia, na których będzie można się nauczyć, jak sprawdzić, czy mleko jest świeże, odróżnić oliwę od oleju, a nawet dowiedzieć się, czy dana mąka zawiera gluten.

W sobotę w domu nie powinni również siedzieć ci, którzy chcieliby nauczyć się podstaw języka migowego i poznać techniki stymulacji mózgu u osób po 60. roku życia. Jednym z bardziej istotnych spotkań będzie również to dotyczące działania takich substancji, jak narkotyki i dopalacze i postępowania ratunkowego w przypadku zatrucia się nimi. To o godz. 10 w budynku biblioteki medycznej przy Curie-Skłodowskiej 9.

Na każde zajęcia należy się zapisywać do 27 listopada pod numerem tel. 52 585 38 19 lub adresem promocja@cm.umk.pl. Szczegóły na stronie CM.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.