MChKK Chełmno i KK Świecie poznali rywali

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Wojciechowski
Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

MChKK Chełmno i KK Świecie poznali rywali

Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Polski Związek Koszykówki we wtorek rozlosował grupy półfinału o wejście do II ligi. Dziś mają być wyłonieni organizatorzy turniejów.

W walce o II ligę pozostały 32 drużyny, które w wyniku losowania podzielono na osiem grup półfinałowych. MChKK Chełmno (mistrz Kujawsko-Pomorskiego), który dzięki wygraniu turnieju strefowego był rozstawiony z nr 1, trafił do grupy 4. Jego przeciwnikami będą AZS PWSTE Jarosław, AZS PŚ Galeria Echo Kielce i Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne.

- Trafiliśmy najgorzej jak mogliśmy - nie ukrywa trener chełmnian Mirosław Gajewski. - Z naszych informacji wynika, że wszystkie te drużyny chcą awansować do II ligi, a Tarnovia ma jeszcze dalej idące plany. W 2-3 lata chce znaleźć się w I lidze. Staramy się o organizację zawodów, ale z przecieków wiemy, że inni też chcą mieć turniej u siebie. Pewnie zdecyduje lobby w związku. Najbliżej wszyscy mieliby do Tarnowa Podgórnego (woj. wielkopolskie - przyp. red.).

Wicemistrz Kujawsko-Pomorskiego KK Świecie zagra w turnieju grupy 2., a jego rywalami będą: KU AZS Politechnika Krakowska, UKS Trójeczka Olsztyn i Gryf Goleniów. Świecianie nie starają się o organizację. Turniej najprawdopodobniej odbędzie się w Krakowie, bo akademicy mają wysokie aspiracje i bogatego sponsora. W sieci krążą informacje, że nawet już działacze tego klubu zarezerwowali miejsca dla uczestników turnieju w jednym z krakowskich hoteli. Wszystko wyjaśni się dziś, kiedy PZKosz. ogłosi organizatorów turniejów. Dodajmy, że te mają być rozegrane w dniach 15-17 kwietnia. Z każdego półfinału (4 turnieje) dalej awansują po dwie najlepsze drużyny.

Pozostałe grupy

Grupa 1.: Maximus Kąty Wrocławskie, Spółka Sportowa Hutnik Warszawa Sp. z o.o., Basket UKS III LO Zamość, KS Start Dobrodzień.
Grupa 3.: PKK Żubry Białystok, Ósemka Skierniewice, UKS Chromik Żary, MUKS 1811 Tarnów.
Grupa 5.: MKKS Rybnik, Bombardier Szczecin, MKS Ochota Warszawa, LKS Pogoń Lębork.
Grupa 6.: SSK Rzeszów, Weegree AZS KU PO Opole, KKS Pro-Basket Kutno, KKS Turów Zgorzelec SA.
Grupa 7.: KS Stal Ostrów Wlkp., SMK Lubin, SSK Adkonis Kobylnica, „dzika karta”.
Grupa 8.: Truso The Construct Elbląg, UKS Calipers Kielce, DAAS Basket Hills Bielsko-Biała, UKS Trójka Żyrardów.

Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.