Mażoretki zdobędą nowe umiejętności

Czytaj dalej
Fot. Monika Smól
Monika Smól

Mażoretki zdobędą nowe umiejętności

Monika Smól

Warsztaty dla mażoretek, które odbędą się 19-20 lutego w Chełmnie.

Już po raz drugi w naszym mieście zorganizowany zostanie wyjątkowy kurs dla miłośniczek tańca do dźwięków orkiestr dętych.

- Warsztaty mają służyć podnoszeniu poziomu tańca grup mażoretkowych oraz upowszechnianiu umiejętności tanecznych wśród dzieci i młodzieży - podkreśla Janusz Napora, dyrektor Chełmińskiego Domu Kultury. - Podczas zajęć dziewczęta ćwiczyć będą układy taneczne z batonem i pomponem. Poznają również zasady udziału w Mistrzostwach Polski Zespołów Mażoretkowych.

Warsztaty prowadzone będą przez instruktorów Stowarzyszenia Mażoretek Tamburmajo-rek i Cheerleaderek Polskich. Udział w nich kosztuje 70 złotych od osoby. W cenie organizator zapewnia nocleg z piątku na sobotę oraz wyżywienie: kolację, śniadanie i obiad.

- Zachęcam do uczestnictwa w naszych zajęciach - dodaje Janusz Napora. - Warsztaty mają posłużyć integracji i rozwojowi tańca marszowego, który jest dyscypliną raczej mało popularną. U nas zespoły będą miały możliwość zaprezentowania się przed fachowcami oraz skonfrontowania swoich umiejętności z innymi grupami trenującymi ten rodzaj tańca.

Szczegółowych informacji udziela Monika Rodzik - pod nr tel. 531 314 422. Pytania można też wysłać również na adres e-mail: kierownik.ecwm@chdk.pl.

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.