Mazelewska zastąpi Dworakowskiego na stanowisku dyrektora OKSiR w Świeciu

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Bartniak
Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Mazelewska zastąpi Dworakowskiego na stanowisku dyrektora OKSiR w Świeciu

Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

- Nie planuję rewolucji, ale pewne procedury chcę usprawnić.

Nowym dyrektorem OKSiR w Świeciu będzie Iwona Maze-lewska. W ośrodku pracuje od trzynastu lat. Dotychczas odpowiadała m.in. za pozyskiwanie zewnętrznego dofinansowania. Specjalizuje się w zdobywaniu dodatkowych funduszy na działalność kulturalną. Jest też odpowiedzialna m.in. za projekt „Żyj kulturą”, w ramach którego mieszkańcy mogą zdobyć dofinansowanie na realizację własnych pomysłów. Owocem tego przedsięwzięcia były m.in. wakacyjne aktywności na zamku i edukacja pszczelarska dla przedszkolaków. Wkrótce ruszy kolejna edycja programu.

- Nie planuję tu rewolucji, ale na pewno pewne procedury chciałabym usprawnić - mówi zwyciężczyni poniedziałkowego konkursu, jednak nie zdradza szczegółów. - Muszę się wdrożyć do pracy na nowym stanowisku. Wtedy będę mogła powiedzieć więcej.

Podczas poniedziałkowych rozmów z komisją konkursową zaprezentowało się dziewięciu kandydatów. Każdy odpowiadał na ten sam zestaw pytań. Dotyczyły m.in. koncepcji rozwoju ośrodka, zarządzania ludźmi, struktury organizacyjnej i pozyskiwania funduszy zewnętrznych.

Iwona Mazelewska zdobyła 45 punktów. Każdy z pięciu członków komisji mógł przyznać ich maksymalnie dziesięć.

- Zbliżyła się więc do maksimum. Była świetnie przygotowana. Zdecydowanie najlepiej - mówi Krzysztof Kułakowski, zastępca burmistrza Świecia, który przewodniczył pracom komisji. - Zresztą następna osoba miała na koncie dopiero 37 punktów - dodaje samorządowiec.

- Przygotowywałam się do rozmowy. Opłaciło się, bo wyszłam zadowolona z siebie, ale do wczoraj rana czekałam na wyniki - opowiada Mazelewska. - To bardzo miła wiadomość, ale równie mocno cieszy mnie to, że dostaję tyle SMS-ów i głosów z gratulacjami. Wiem, że pewnie nie wszyscy są zadowoleni z mojej nominacji, ale to już ich indywidualna sprawa.

Nowa dyrektor obejmie obowiązki od 1 maja. Teraz skupia się na dopinaniu spraw organizacyjnych związanych z „Blues na Świecie Festival”. Zdradziła nam, że podczas jednego z festiwalowych dni ze Świecia na żywo nadawać będzie radiowa Trójka. Po zmianie dyrekcji rozgłośni jej patronat nad imprezą stał pod znakiem zapytania.

Maciej Ciemnymaciej.ciemny@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.