Dominik Fijałkowski

Mątwy wreszcie będą mieć supermarket

W przyszłym roku w miejscu tej starej kamienicy stanie duży market. Fot. UM W przyszłym roku w miejscu tej starej kamienicy stanie duży market.
Dominik Fijałkowski

Otwarcie obiektu nastąpić może nawet już w przyszłym roku.

W inowrocławskim ratuszu odbyło się spotkanie z udziałem inwestorów, którzy zamierzają wybudować w Mątwach supermarket.

- Zostaliśmy poinformowani, że projekt budowlany tego obiektu jest już w fazie koncepcji, i co najważniejsze, że najpóźniej w przyszłym roku będzie można zrobić w Mątwach duże zakupy w jednym miejscu - usłyszeliśmy od przedstawicieli Urzędu Miasta w Inowrocławiu.

Przypomnieć warto, że mieszkańcy Mątew od dawna sygnalizują potrzebę wybudowania na ich osiedlu supermarketu. Kilka lat temu inicjatywę podjęli młodzi inowrocławscy radni Maciej Szota, Kamil Tarczewski i Anna Trojanowska. Jako miejsce, w którym mógłby powstać taki obiekt, wskazywali teren w okolicach ulic Mątewskiej i Poznańskiej. Sprawa szybko przycichła.

Jednak mieszkańcy Mątew, którzy cały czas na większe zakupy muszą wybierać się na inne osiedla miasta, przypomnieli prezydentowi o potrzebie wybudowania wielkopowierzchniowego marketu. Zrobili to podczas organizowanych przez ratusz spotkań.

Miasto znalazło też nową lokalizację przy skrzyżowaniu ulic Poznańskiej i Maćkowskiego, na przeciw pętli autobusowej.

- Osiedle Mątwy bardzo długo czekało na taki sklep, a my czyniliśmy wiele, aby zainteresować firmy inwestycją w tej części miasta. Wreszcie udało się i myślę, że wszyscy powinniśmy być z tego powodu zadowoleni - podkreśla Ryszard Brejza, prezydent miasta Inowrocławia.

Teren, na którym jeszcze dziś stoi waląca się kamienica, kupiła od miasta w ubiegłym roku za 751 tysięcy zł firma J.P. Development z Kolna. Na razie nie zdradza zbyt wielu szczegółów. Wiadomo, że dokupiła znajdującą się po sąsiedzku działkę, dzięki czemu market będzie mieć około 2500 metrów kwadratowych powierzchni. Przy obiekcie powstanie duży parking. Otwarcie marketu w przyszłym roku.

Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.