Maturzyści z regionu myślą o dobrym starcie. I już planują wymarzone studia [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
(pb)

Maturzyści z regionu myślą o dobrym starcie. I już planują wymarzone studia [zdjęcia]

(pb)

Jakie wybrać przedmioty na egzamin dojrzałości? Który kierunek studiów jest dobrą decyzją? Młodzież szukała odpowiedzi w Toruniu.

W foyer auli toruńskiego UMK prezentowało się ponad dwadzieścia uczelni publicznych i niepublicznych. Dzięki temu maturzyści mogli dowiedzieć się, jakie kryteria muszą spełnić, by pójść na wymarzone studia.

- Tak naprawdę teraz musimy podjąć decyzję nie tylko o tym, jaki kierunek wybieramy, ale również musimy wybrać uczelnię, na której chcemy studiować. Kilka lat temu moja siostra nie dostała się na dziennikarstwo na Uniwersytet Warszawski, bo nie zdawała matury z historii, która była tam wymagana. Na innych uniwersytetach wystarczyła wiedza o społeczeństwie i język obcy - opowiadała jedna z uczestniczek Salonu Maturzystów 2016.

Andrzej Romański z Centrum Promocji i Informacji UMK podkreśla, że na podjęcie decyzji maturzystom pozostało już niewiele czasu. Deklaracje z przedmiotami, które będą zdawać na maturze, muszą złożyć bowiem do końca września.

- W wyborze mają pomóc też specjalne spotkania dla młodzieży i nauczycieli prowadzone przez reprezentantów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku - opowiada Andrzej Romański. - Uczniowie mogą zadawać pytania o przebieg i organizację egzaminu maturalnego w przyszłym roku. Poza tym przygotowane zostały również spotkania poświęcone maturze z języka polskiego, języka angielskiego, matematyki, biologii, chemii, historii oraz WOS-u.

Autor: (pb)

(pb)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.