Matura 2016 WYNIKI 5.07.2016! Sprawdź wyniki matur. Gdzie i jak sprawdzić wynik matury? OKE, CKE

Czytaj dalej
Fot. Polska Press
Katarzyna Domagała-Szymonek

Matura 2016 WYNIKI 5.07.2016! Sprawdź wyniki matur. Gdzie i jak sprawdzić wynik matury? OKE, CKE

Katarzyna Domagała-Szymonek

Matura 2016: dzisiaj wyniki. Kiedy wyniki matur? Gdzie sprawdzić wynik matury? Na stronie internetowej OKE w Jaworznie wyniki matur zdający będą mogli sprawdzić już kilka minut po północy lub osobiście w szkole po jej otwarciu.

UWAGA MATURZYŚCI

Wyniki matur będą dostępne w późniejszym terminie z powodu awarii OKE

Czytajcie więcej

WYNIKI MATUR Z POŚLIZGIEM

Matura 2016. WYNIKI. Kiedy wyniki matur? Gdzie sprawdzić wynik matury?

Ponad 42 tys. maturzystów we wtorek 5 lipca dowie się jak poradzili sobie na egzaminie. Wyniki będą teoretycznie mogą sprawdzić już kilka minut po północy on-line (oke.jaworzno.pl) lub osobiście w szkole, w której zdawali egzamin - po otwarciu sekretariatów. Z zapowiedzi Anny Zalewskiej minister edukacji, wynika, że tegoroczni maturzyści byli ostatnim rocznikiem, który maturę napisał w takiej formule. Egzamin przejdzie ma być trudniejszy. W lipcu pod propozycją zmian ma się podpisać prezydent.

Wszystko o maturze 2016 w naszym serwisie. Kliknij

Matura 2016. WYNIKI

- Chcemy kształcić ogólnie, więc matura musi mieć inny poziom - tłumaczyła w jednym z wywiadów Zalewska.

Matura 2016: Jak oceniasz poziom?

Lista zmian zawiera, m.in. uproszczenie procedur maturalnych, zmianę formuły egzaminu ustnego z języka polskiego i języków obcych, zwiększenie liczby pytań otwartych, problemowych, wymagających kojarzenia faktów i wyciągania wniosków. Resort chce dać maturzystom prawo do nowej procedury odwoławczej od wyniku przed komisją arbitrażową. Nauczyciele śmieją się, że po 2005 roku, kiedy przeprowadzono pierwszy egzamin maturalny w nowej formule, zmiany, to jedyny pewniak, jaki się z nią wiąże.

- Każdy egzamin przynosi ze sobą mniejsze lub większe nowości - przyznaje Marek Smyczek, nauczyciel z Zespołu Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich. Dla uczniów jedną z najistotniejszych było wprowadzenie w 2010 matematyki jako przedmiotu obowiązkowego. Pracownicy CKE wyjątkowo lubują się w wymyślaniu nowinek dotyczących egzaminów ustnych. Na języku polskim przez kilka lat obowiązywały prezentacje wybranego przez siebie tematu. Dwa lata temu zrezygnowano z nich na rzecz losowania pytań.

Matura 2016. WYNIKI

Po błyskawicznym przecieku zagadnień do internetu, podczas ostatniej matury CKE zwiększyło bazę pytań. W tym roku nowością było też umożliwienie wniesienia półlitrowej butelki wody mineralnej.

*EURO 2016: Transmisje, relacje, zdjęcia i filmy wideo
*Reforma edukacji, czyli diabeł tkwi w szczegółach SPRAWDŹ
*Miss Polski 2016 OTO FINALISTKI Zobacz zdjęcia [a]
*[a]https://dziennikzachodni.pl/wakacyjne-wyjazdy-2016-tych-krajow-lepiej-nie-odwiedzaj-msz-odradza/ga/10174182/zd/19050726

*Polska ma najpiękniejsze kibicki na Euro 2016 [ZDJĘCIA] Oto dowód
*W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

Katarzyna Domagała-Szymonek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.