Marysia zaczęła pisać już jako siedmiolatka

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Anna Klaman

Marysia zaczęła pisać już jako siedmiolatka

Anna Klaman

W Bibliotece Publicznej w Czersku odbyło się spotkanie z Marysią Pawłowską. Mimo młodego wieku wydała dwie książeczki: „Na każdej” i „Legendę słów”.

Marysia Pawłowska ma 16 lat i jest czerszczanką. Jak mówiła podczas spotkania, tworzy własne teksty, odkąd skończyła siedem lat. - Marzy o tym, żeby zostać pisarką - mówi Alicja Klauza, opiekunka klubów czytelniczych. - Uczestnicy tego niezwykłego wydarzenia przekonali się, iż Marysia jest na dobrej drodze do tego, aby jej marzenia się spełniły. Publiczność zachwyciły fragmenty jej utworów, zaprezentowane przez uczniów klasy V a i V b ze Szkoły Podstawowej Sportowej nr 2 w Czersku. Dowiodła tego długa kolejka czekających na autograf i dedykację od młodej pisarki. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, którą współtworzyli jego uczestnicy, ale także organizatorzy - kluby czytelnicze z SP 2 w Czersku: „Pożeracze książek” (klasa Va) i „Moliki książkowe” (klasa Vb). Współorganizatorami imprezy była Biblioteka Szkolna z SP 2 w Czersku oraz Biblioteka Publiczna w Czersku.

- W imieniu Marysi i organizatorów pragnę podziękować firmie Rograf z Czerska za wydrukowanie „Legendy słów” - mówi Klauza. - Bez tego gestu życzliwości i dobrej woli spotkanie nie mogłoby się odbyć.

Anna Klaman

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.