Marszałek pochwalił spółkę. Zauważył wielki postęp

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Bartniak
Agnieszka Romanowicz

Marszałek pochwalił spółkę. Zauważył wielki postęp

Agnieszka Romanowicz

Wczoraj w Nowym Szpitalu w Świeciu marszałek województwa oceniał zmiany zachodzące w lecznicy od 2005 r., gdy przejęła go Grupa Nowy Szpital.

- Widzę ogromny postęp - powiedział Piotr Całbecki. - Był on możliwy dzięki dobremu partnerstwu publiczno-prywatnemu. Gratuluję Grupie Nowy Szpital.

- W grupie łatwiej - wyjaśniał prezes GNS Marcin Szulwiński. - Mamy sieć szpitali, ale jedną administrację, księgowość czy dział zaopatrzenia. Dzięki temu mamy więcej czasu na współpracę z personelem.

Marszałek (po lewej) oglądał m.in. sale operacyjne na oddziale wewnętrznym, który jest w trakcie remontu.
Andrzej Bartniak Marszałek pochwalił spółkę. Zauważył wielki postęp.

Ze wsparciem województwa modernizacja szpitala może przebiegać szybciej. Chodzi o 12 mln zł, które w ciągu ostatnich pięciu lat lecznica otrzymała w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. W tym czasie GNS zainwestowała w Świeciu 22 mln zł. - Rozwijamy się - zapewniał Szulwiński. - W 2005 r. było 12 oddziałów, teraz jest 17. Zatrudnienie wynosiło 413 osób, obecnie jest ich 546. Kontrakt z NFZ w 2005 r. opiewał na 17 mln zł, teraz jest to 49 mln zł. Wzrosła też liczba pacjentów: z 40 tys. do 63,5 tys. rocznie.

- I to bez poradni - uzupełnił Jerzy Ostrouch, prezes szpitala w Świeciu. - W sumie w ubiegłym roku leczyło się u nas 143 tys. pacjentów.

- Nie mamy długów, ale mamy problemy podobne do tych, które zgłaszają inne szpitale. Przede wszystkim za małe kontrakty z NFZ - studziła entuzjazm Barbara Studzińska, wicestarosta świecki.

Agnieszka Romanowicz

Bardzo lubię pisać i jestem wyczulona na krzywdę - to główne powody, dla których zostałam dziennikarką. Na co dzień piszę o wszystkim, a moje działki w „Gazecie Pomorskiej” to zdrowie psychiczne, uchodźcy, gaz łupkowy i pszczelarstwo. Interesuję się architekturą i kocham wieś.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.